Sağlık Haberleri

11 YENİ DOKTOR…

Akçakoca Devlet Hastanesi’ne 11 doktor atandı. 9’u pratisyen hekim olarak atanan doktorlardan biri Göz Hastalıkları diğeri de Çocuk Hastalıkları uzmanı.

Devlet hastanesindeki fiziki sorunları İl Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık’ın ilgili birimleriyle işbirliği halinde kısa sürede çözen Başhekim Muzaffer Haldun Çolak, hekim eksiklerinin telafi edilmesi konularında ısrarlarının meyvesini topladı.

İlçe Sağlık Müdürü Numan Çabuk ile birlikte uyum içerisinde çalışan Başhekim Çolak, 2’si uzman 11 hekimin ilçeye gelmesini sağlarken, ihtiyaç olunan tüm alanlarla ilgili olarak çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Başhekim Çolak’ın açıklaması şu şekilde:

”Hekim kadromuz son atamalarla birlikte genişlemeye başladı. Acil servisimizde bugün itibariyle 9 pratisyen hekimin ataması gerçekleştirildi. Görevlerine başlamış durumdalar. Çok yakın bir zaman dilimi içerisinde artık Acil’imizde 2 hekimimiz aktif olarak görev vermeye başlayacak. Onun dışında göz hastalıkları uzmanımız görevine başladı. Çocuk Hastalıkları Uzmanı görevine başladı. Hasta kabulüne başladılar. Atama dönemlerimizde ihtiyaçlarımızı tamamlamak üzere taleplerimizi iletmeyi sürdürüyoruz.”

Acil Servis alanı genişletiliyor…

”Acil’in genişletme planı ile ilgili olarak da zaten bu uzun süreli bir tasarruf içerisinde düşünülüyordu. Tabii ki planlanan genişletme projesi çizilmiş durumda. Süreç hızlı bir şekilde işliyor. En yakın zamanda Acil’de yapı çalışması başlamış olacak. En büyük amacımız Acil’imizin daha hızlı bir şekilde hastalarımızın ihtiyaçlara yanıt verebilmesi. Kısa sürede daha geniş kapasiteli bir alana kavuşmuş olacağız. Hekim kadrolarımızı da genişletmemizden dolayı hizmet kalitemizi artırmış olacağız. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı