Düzce Liseleri Haberleri

19 MAYIS HEYECANI KAMPÜSÜ SARDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Düzce Doğa Koleji’nde coşku ile kutlandı.

1919 Mayıs’ının ilk ışıkları ile Samsun ufkundan doğa Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yılı Düzce Doğa Koleji’nde coşku ile kutlandı.

Gazi’nin tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının yıldönümü etkinlikleri kapsamında Doğalı gençlerin hazırladığı program, kampüs bahçesindeki bando gösterisi ile başladı.

Egemen Konferans Salonu’nda devam eden etkinliklerde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizin huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Düzce Doğa Koleji Fen Lisesi öğrencisi Sudem Kırıkçı yaptı.

“Geçmişten Günümüze 19 Mayıs Nasıl Kutlandı?” videosunu izlenmesinin ardından Anadolu Lisesi 12 Sınıf öğrencilerinden İbrahim Aykut, “19 Mayıs” şiirini okudu.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi dinlenilmesinin ardından Beden Eğitimi Öğretmeni Deniz Arslankılıç, tüm öğrencilere hep bir ağızdan “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı okuttu.

Daha sonra 2018-2019 eğitim-öğretim yılında okul sporlarına katılım gösteren tüm öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Program, Gençlik Korosu’nun 19 Mayıs Marşlarını seslendirmesinin ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı