Düzce Eğitim H.

19 MAYIS’A 100.YILINDA COŞKULU KUTLAMA

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle önce Anıt Park Meydanı’na çelenk sunuldu. Ardından 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda etkinlikler devam etti.

Tüm ülkede coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yılı Düzce’de de kutlanıyor.

Kutlamalar öncesinde Anıtpark Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma törenine MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Baro Başkanı Azade Ay, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, CHP İl Başkanı İlhan Duru, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Burada, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende daha sonra Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunuldu.

Kutlamalar 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda devam etti

Törenler, 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Buradaki kutlama programına Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı da katılım gösterdi. Vali Dağlı ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, kutlamalara katılan öğrenci ve vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından programda şiirler okundu. Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterilerinin sergilendiği programda öğrenciler danslar etti, jimnastik yaptı.

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren spor dallarında eğitim gören sporcular tarafından hazırlanan farklı branşlardan gösteriler sahnelendi. 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı