Spor Haberleri

2020’DEN BEKLENTİ YÜKSEK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi çok ümitli olduklarını belirterek, “Olimpiyatlarda bayrağımızın dalgalanması ve İstiklal Marşı’mızın okunması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ni (TOHM) ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, sporcu, antrenör ve personel ile bir araya geldi. Hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler alan Bakan Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, hazırlık merkezlerinin 22 ilde faaliyet gösterdiğini belirterek, “Bu merkezlerimizdeki çalışmaların meyvelerini alıyoruz. Bakü’de bugün sona erecek Yaz Oyunları’nda tarihimizin en güzel derecelerini almak üzereyiz. Şu an itibarıyla 25 madalyamız var, bunun 10’u altın” diye konuştu.

“İnşallah Tokyo’da bu başarıları hep birlikte taçlandıracağız”

“Spor Türkiye” projesinde cimnastik, yüzme ve atletizmin temel alındığına dikkati çeken Bakan sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizin sahip olduğu spor tesisleri devrim niteliğinde. Sayın Cumhurbaşkanımızın spor vizyonu, 17 yıllık süreç, güçlü liderliği, kararlılığı, bize bu başarıları tattırıyor. Bundan sonraki süreçte de çok daha güzellerini hep beraber yaşayacağız. Mesela Beril Böcekler var, yüzmede yetişen, hep birlikte gördüğümüz. 2020 adına yüzme, atletizm ve diğer branşlarımız bizi çok ümitlendiriyor. İnşallah Tokyo’da bu başarıları hep birlikte taçlandıracağız.”

“Vatandaşlarımızdan gördüğümüz ilgi, ülkemizin yarınları açısından ümit verici”

Türkiye’de spor kültürü ve algısının derinleşmesinin önemini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Tesislerimizin, halkımız tarafından kadın, erkek, genç, yaşlı demeden kullanılması çok önemli. Bunun emarelerini de görüyoruz. Ana branşlardaki çalışmalarımız, yüzme projemiz… Vatandaşlarımızdan gördüğümüz ilgi, ülkemizin yarınları açısından ümit verici. Sporcularımızı, antrenörlerimizi ve teknik heyetlerimizi ziyaretlerimiz devam edecek. Olimpiyatlarda bayrağımızın dalgalanması ve İstiklal Marşı’mızın okunması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı