Düzce Eğitim H.

23 NİSAN KUTLU OLSUN…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Düzce’de büyük bir coşku ile kutlandı. Anıtpark Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan törenler Kalıcı Konutlar’da bulunan Düzce Spor Salonu’nda devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliğinin tescillendiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşku ile kutlandı.

Kutlama programı çelen sunma töreni ile başladı

Düzce’deki 23 Nisan kutlamaları sabah saat 09.00’da Anıtpark Meydanı’nda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törene Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kalıcı Konutlar’da görkemli kutlama

Kutlama etkinlikleri daha sonra Kalıcı Konutlar’da bulunan Düzce Spor Salonu’nda öğrencilerin hazırladığı etkinlik ve gösterilerle devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler etkinlikler kapsamında şiirler okudu ve gösteriler sundu.

Buradaki kutlamalara Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, katıldı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli halkı selamladı.

“Aziz Milletimiz birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan vazgeçmeyecek”

Programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, şunları kaydetti:

“23 Nisan 1920 tarihi Türk Milletinin yüksek idaresini temsil eden 1.Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı Türk halkının egemenliğini ilan ettiği Türk ve Dünya Tarihinin en önemli günlerinden biridir. Bugün bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 99. yıl kutlamalarının gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Geçmişte aziz milletimizi temsilen ortak bir gayeyle daha güçlü bir Türkiye için ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletimindir’ ilkesinden hareketle çıkılan bu kutlu yolda birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden vatanı uğruna büyük mücadele veren ve milletçe bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. İnanıyorum ki aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehdit ve tehlikeler karşısında metanetini elden bırakmayacak, bozgunculuk ve huzursuzluk isteyenlere fırsat vermeyecektir.”

Konuşmanın ardından program, etkinliğe katılan Düzce’deki farklı okulların öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları ve şiir okuma gösterileriyle son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı