Güncel Haberler

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları, Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından, Düzce Belediyesi Kültür Merkezindeki programla devam etti.

Kutlama Programı Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya,İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul idareci ve öğretmenlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan program, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit´in günün anlam ve önemi ile ilgili yapmış olduğu konuşmasının ardından, emekli öğretmenler ve yeni göreve başlayan öğretmenler adına yapılan konuşmalarla devam etti.

Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Bir Işık İstiyorum” adlı sunumda şehit öğretmenler de unutulmadı. Duygu dolu anlar yaşatan program, izleyicilerden büyük beğeni aldı. Sonrasında emekli öğretmenler Hizmet Şeref Belgeleri takdim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışmasında İl Birincisi olan Öğretmene ve kutlamalar kapsamında İlimizde düzenlenen masa tenisi, salon futbolu ve voleybol turnuvalarında dereceye giren öğretmenlere madalyaları takdim edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir Öğretmen Bir Eser” öğretmenler günü sergisinin Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit tarafından ziyaret edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.

Ardından Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Şube Müdürü İsmail Atay ile birlikte emekli sınıf öğretmeni Nurhan Arıbaş evinde ziyaret edildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı