Sağlık Haberleri

30 YATAKLI DEVLET HASTANESİNİN TEMELİ ATILDI

30 yatak kapasiteli Mudurnu Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı.

Temel atma törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Mudurnu Kaymakam Vekili Muhammed İkbal Yelek, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, daire müdürleri, Mudurnu İl Genel Meclisi üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma töreni Mudurnu Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterilerinin ardından konuşmalarla devam etti.

Temel atma töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Hastalık toplumları ezen, zayıflatan, gerileten, sağlık ise tam aksine güçlendiren, toplumun refah seviyesinin yükselmesine vesile olan önemli unsurlardan, önemli nimetlerden bir tanesidir.

Günün bu güzel saatinde tarihi ilçemiz Mudurnu’yu yüce milletimize vatan olarak tescilleyen ve bu topraklara ihlas ve samimiyet harcıyla hizmet sunan şanlı tarihimizin medarı iftiharları ve duayenleri Osman Gazi’ye, Samsa Çavuş’a, Akçakoca’ya, Konuralp’e, Yıldırım Bayezid’a, Akşemseddin Hazretleri’ne ve onların kahraman yarenlerine selam ve hürmetlerimi sunuyorum ve şükranla yâd ediyorum.

Yine Kurtuluş Savaşında haçlılara karşı yine ecdadından aldığı ilhamla canı pahasına bu toprakları savunan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde Kuva-i Millîye ruhuna sonuna kadar sahip çıkarak yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına destek veren Mudurnuluları şükranla ve tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum.

Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor, fedakârlıklar gerekiyor.

Türkiye; Son yıllarda birçok alanda çağ atladı. Özellikle sağlık alanında reform yaşadı. Ülke genelinde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da gerek özel sektör, gerekse kamu tarafından çok büyük yatırımlar yapıldı ve önemli mesafeler kat edildi.

Hastanelerin askerî koğuşlara benzediği onlarca hastanın bir arada yattığı, muayene olmak için siyasi güçlerin kullanıldığı, tedavi olmak için gece yarısı bile sıraya girildiği, tedavi ücretlerinin ödenmediği için hastaların hastanelerde rehin kaldığı günlerden;

Bir telefonla veya bilgisayar başından randevu alarak doktora gelip kolaylıkla muayene olduğumuz, evde bakım hizmetiyle yatağa bağlı hastaların tedavisinin evindeki yatağında yapıldığı, modern ve son teknoloji ile vatandaşlarına hizmet veren hastanelerin olduğu, dünya üzerinde sağlık sektöründe parmakla gösterilen ülkelerden biri haline geldik. Bu gelişmelerde emeği olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere gayreti olan herkese teşekkür ediyoruz.

İlimiz merkezi konumda olması nedeniyle bir çok ilden hasta almaktadır ve dolayısıyla kapasitesini her geçen gün artırma ihtiyacı zarureti hasıl olmaktadır.

İlimizde 9 Devlet Hastanesi, 2 Özel Hastane, 1 tane de araştırma hastanesi olmak üzere toplam 11 Hastanemiz var. Bugün temelini attığımız Mudurnu Devlet Hastanesi tamamlandığında yatak kapasitesi 1.520’ye ulaşacaktır.

Modern yapısı ve en son teknolojik cihazlarla donatılacak olan Yeni Mudurnu Devlet Hastanemizin taahhüt edilen tarih olan 5 Mayıs 2020 tarihinden önce tamamlanarak hizmete açılmasını temenni ediyorum. Çünkü hastanelerin bir gün dahi kapalı kalması, geç hizmete girmesi hepimiz için kayıptır. Belki o bir gün de birçok canlar kurtarılacaktır, o bir gün içinde birçok aile mutluluğunu kaybetmeyecektir, çocuklar öksüz ve yetim kalmayacaktır.

Mudurnu Devlet Hastanesi’nin ilçemize ve ilimize kazandırılmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yeni Mudurnu Devlet Hastanemizin ilçemize, ilimize, bölgemize, ülkemize ve insanlığa hayırlı olmasını diliyorum, hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü ve Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker ise yaptıkları konuşmalarda yeni yapılacak olan Mudurnu Devlet Hastanesi hizmet binasının hayırlı olmasını dileyerek hastanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol ise yaptığı konuşmasında Mudurnu Devlet Hastanesi hizmet binası hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından Bolu İl Müftüsü Orhan Genç tarafından dua edilmesinin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit, beraberindekilerle birlikte butona basarak Mudurnu Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının temelini attılar. Hayırlı Olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı