Güncel Haberler

39 İŞ YERİ FAALİYET GÖSTERECEK

Düzce Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın iş birliği ile düzenlenen ve Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirdiği ticari iş yerlerinin temel atma töreni yapıldı. Gerçekleşen proje de 39 iş yeri Organize Sanayi Bölgesine kazandırılacak.

OSB’nin giriş bölümünde yapılan temel atma törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Çiğdem Günal,  Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Bölge Müdürü Aylin Özdemir, Kamu Kurum ve Kuruluşların müdürleri, siyasi partilerin teşkilat başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanayiciler, davetliler ve basın mensupları katıldılar.

Törende ilk konuşmayı yapan DOSB Başkanı Yirmibeşoğlu, 39 işyerinin 125’şer metrekare olacağını ve tedarikçi kuruluşların taleplerine göre meslek gruplarını içereceğini belirtti. Yirmibeşoğlu konuşmasında daha sonra şu görüşlere yer verdi “Kurulduğu günden bu yana, bölgemizde sanayinin ve ekonominin gelişmesi adına önemli katkılar sunan Düzce OSB’de bir önemli hizmeti daha hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Ve bugün bunun ilk adımlarını atıyoruz. Bu içinde bulunduğunuz alanda, kısa bir süre sonra ticari iş yerleri faaliyete geçecek. Son yaptığımız genel kurulda sanayicilerimize ve sizlere bir sözümüz vardı; sanayicilerimizin tedarik zincirini yine bu alan içinde karşılayacağız demiştik. İşte şimdi bunun temelini atıyoruz’ OSB Başkanı 39 işyerinin meslek dağılımı konusunda da şu bilgileri verdi “Bugün temel attığımız bu alanda 39 iş yeri faaliyet gösterecek. Sanayicilerimizin, tedarikçilerimizin en fazla talep ettikleri Nakliye, Kargo, Yedek Parça, Yan Sanayi, Nalbur,  İş Güvenliği, Büfe, Kafeterya ve benzeri sektörler yer alacak. Bu projeyi Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştiriyoruz. Birçok alanda olduğu gibi bu projedeki İş birliğimizin de etkin ve verimli olacağına inancım tamdır. 

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de konuşmasında, OSB alanında önemli bir eksikliğin giderildiğini belirterek şu görüşlere yer verdi “Düzce’de son dönemde kurumlar arası işbirliği çalışmalarında önemli mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Gerek kamu-sanayi işbirliğinde gerekse üniversite-sanayi işbirliğinde çok ciddi işler yaptık. Şimdi de Düzce’nin iki önemli kurumu organize sanayi bölgesi ile ticaret ve sanayi odası işbirliği ile bu güzel projenin temel atma töreninde bir aradayız.  Birazdan temelini atacağımız projemizi de odamız bünyesindeki genç girişimciler kurulumuzun üyeleri gerçekleştirecek. Bu dönemde çok güçlü kadın ve genç girişimci kurulları oluşturduk. Kendileri de sağ olsunlar tüm projelerimizde ve diğer çalışmalarımızda bize sınırsız destek oluyorlar.”

DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da konuşmasında merkezi, yerel yönetimler, üniversite ve sanayi kuruluşları iş birliğinin önemi değindi ve “ Gerek Valilik gerekse Belediye ve TSO, OSB ile birlikte önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Önemli olan Düzce’nin sanayi, tarım, eğitim alanlarında grafiğini daha da yukarılara çekmektir’ dedi.

Törende son konuşmayı yapan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da Düzce’nin her sektörde geliştiğine dikkat çekti ve şu görüşlere yer verdi “ Düzce’de önemli olan hangi sektörde olursa olsun üretimi artırmak, istihdamın yükselmesini sağlamaktır. Bu nedenle tarım da olsun, sanayi de olsun tüm kuruluşların proje üretmeleri önemlidir. Valilik olarak gelişmeye ve kalkınmaya dönük her projeye destek veriyoruz.”

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından ilk harç temel alanına döküldü. Sonrasında da Düzce OSB yönetimi tarafından sosyal tesislerde katılımcılara yemek ikram edildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı