Düzce Eğitim H.

4006 BİLİM FUARLARI’NA YOĞUN İLGİ

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında lise ve ortaokul öğrencileri hazırladıkları proje ve çalışmaları sergiledi. Birbirinden farklı eserlerin bulunduğu sergide öğrenciler yaptıkları çalışmaları tek tek anlatarak misafirlere bilgi vermeyi de ihmal etmedi.

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı bu kez 5. ve 12. sınıf öğretim programları içerisinde uygulanıyor.

Fuarla, öğrencilerin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek bilimsel yaklaşım becerilerine katkı sağlanması, farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması, araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak öğrencilere kazandırılması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak işbirliği içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların yaparak, yaşayarak öğrencilere kazandırılması ve bilimsel yaklaşım becerilerinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Öğrencilerimizin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergiledikleri ve eğlenerek öğrendikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergileri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Çok Programlı Lisesi, Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akçakoca Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akçakoca Bahaettin Güçlü Ortaokulu,  Yeşil Düzce Özel Eğitim Uygulama Okulu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de sergilerini düzenledi.

Birbirinden farklı proje ve çalışmaların yer aldığı sergiler misafirler tarafından büyük beğeni topladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı