Bolu İlkokulları Haberleri

50.YIL İZZET BAYSAL’DA 23 NİSAN COŞKUSU

Bolu 50.Yıl İzzet Baysal İlkokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşku ile kutladı. Kutlama etkinliklerine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, çocuklara armağan edilen bu bayramın anlamını anla unutmayacaklarını söyledi.

50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı vatandaşların yoğun katılımıyla kutladı. Programa Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Yörük, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Okul Müdürü İsmail Saykı, günün anlam ve önemine dair konuştu.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanan okulda Milli Eğitim Müdürü Yasin tepe, öğrencilerle beraber bayrağı göndere çekti.

“Bayramın Anlamını Asla Unutmayacağız”

50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu’nun başarılı çalışmalarıyla kalitesini ispatlamış olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Yasin tepe, “Okulumuz bugün bu bayrağın göndere çekilmesiyle bu başarıyı tescillemiş oldu. Emeği geçenleri ve okulumuzu tebrik ediyorum. 100 yıl önce içimizden bir lider çıktı: Mustafa Kemal. Haksız, hukuksuz işgaller karşısında bir çözüm yolu bulan Mustafa Kemal, Samsun’a gitti ve yurdun dört bir yanında kongreler düzenlendi. Ve nihayet bütün milletimizi arkasına alarak kurtuluş mücadelemizi verdi. O sebeple bu bayram çok büyük bir bayramdır. Çocuklara armağan edilen bu bayramın anlamını asla unutmayacağız” diye konuştu.

Öğrenciler; şiirler, halk oyunları, dans, koreografi gösterileri ve marşlarla bayramın coşkusunu yaşadı. Davetliler, hafızalardan silinmeyecek gösterileri gururla izledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı