Düzce Eğitim H.

8. ÖZEL EĞİTİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen 8. Özel Eğitim Şenliği düzenlenen yürüyüşle başladı. Şenlik kapsamında Anıtpark Meydanı’nda kurulan stantlarda öğrencilerin yıl boyunca yaptığı eserler sergilendi.

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla kutlanan Özel Eğitim Şenliği’nin bu yıl 8.’si düzenlendi.

Etkinlikler, Düzce Belediyesi meydanından düzenlenen yürüyüşle başladı. Düzce Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek, Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, kurum müdürleri, Düzce’de özel eğitim veren okulların öğrencileri, öğretmenleri ve velilerin katıldığı yürüyüşte renkli anlar yaşandı.

Öğrenciler taşıdıkları, “Biz de varız”, “Her sağlıklı insan yarı engelli adayı” ve “Hayatı paylaşmak için engel yoktur” yazılı pankartlar ile toplumsal duyarlılığa da dikkat çekmeye çalıştı.

İstanbul Caddesi boyunca süren yürüyüş, Anıtpark Meydanı’nda sona erdi.

Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden programda öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterileri izlendi.

Büyük beğeni toplayan gösterilen ardından şenlikte yine öğrencilerin hazırladığı el işi eserlerin sergilendiği stantların açılışı yapıldı.

Şenlikte daha sonra protokol açılışının yapıldığı stantları tek tek gezdi. Öğrencilerin emeklerini inceleyerek yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı