Güncel Haberler

9 AYDA 662 BİN ZİYARETÇİ!

Doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı tatilcilerin gözde adreslerinden olan Abant Tabiat Parkı’nı 9 ayda 662 bin 142 kişinin ziyaret ettiği ortaya çıktı. Tabiat parkının yer aldığı Bolu’nun, Ankara ve İstanbul gibi iki büyük metropol arasında bulunmasının yüksek ziyaretçi sayısında olumlu etkisi tartışılmaz.

Doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı tatilcilerin ilgi odağı olan Abant Tabiat Parkı’nı 9 ayda 662 bin 142 kişi ziyaret etti. Bolu kent merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Abant, doğal güzelliği ve temiz havası ile yerli ve yabancı turistlerin deyim yerindeyse uğrak noktalarından biri.

Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü verilerine göre tabiat parkını 9 ayda, yerli tatilcilerin yanı sıra Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Tayvan, Singapur ve Malezya gibi ülkelerden 662 bin 142 kişi ziyaret etti.

Özellikle bayram tatili gibi uzun süreli tatillerde ve hafta sonlarında yoğun ilgi gören tabiat parkı hem günübirlik hem de konaklamalı misafirlerini ağırlıyor. Göl çevresinde yürüyüş ve piknik yapmak, faytonla gezmek, ata binmek ve hatıra fotoğrafı çektirmek yerli ve yabancı turistlerin tercih ettikleri etkinliklerden birkaçı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı