Düzce Üniversitesi

A'DAN Z'YE TARIMIN ÖNEMİ ANLATILDI

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Tarım Komisyonu ve Düzce Üniversitesi işbirliği ile, Düzce Üniversitesi Konferans Salonunda “1. Tarım Paneli” başlıklı etkinlik düzenlendi.

Panelde açılış konuşmalarını Tarım İl Müdürü Necdet Çiçek, Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptı.

Panelde öncelikle Düzce Üniversitesi ihtisaslaşma süreci, katılımcı çiftçilere tanıtıldı. Daha sonra Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliğini bölgede yaygınlaştırmak amacıyla, Sevil Gürsoy tarafından Tıbbi ve Aromatik Bitkiler hakkında bilgi verildi. Düzce Üniversitesi personeli Öğr. Gör. Mehmet Fatih Çakır tarafından Tıbbi bitkilerin kurutulması ve depolanması hakkında sunum yapıldı.

Panelin ikinci oturumunda Tarım İl Müdürlüğü tarafından tarımsal hibeler ve kooperatifleşme konularında bilgiler paylaşıldı.

Üçüncü ve son oturumda, Düzce ilinde işgalci böcekler ve mücadele yöntemleri, fındık altında yetiştirilebilecek bitkiler ve Düzce ili toprak haritası hakkında çiftçilere bilgi verildi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı