Düzce Eğitim Haberleri

AKÇAKOCA'YA MÜJDE!

Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz’ın Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile görüşmesinden eğitim yatırımları açısından müjdeli karar çıktı.

Buna göre Akçakoca’da üniversiteye bağlı olarak 6 bölüm daha açılacak.

Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a  iade-i ziyarette bulundu.  Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, üniversite şehri olma yolunda Akçakoca’daki eğitim yatırımları değerlendirildi. Yapılan görüşmede, 2020-2021 eğitim yılında Akçakoca’ya 6 yeni bölümün daha açılacağı müjdesi verildi.

Çakar, yaptığı açıklamada Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okuluna  Gastronomi, Turizm Rehberlik ile Rekreasyon bölümü; Akçakocabey Siyasal Bilgilere ise, Siyaset Bilimi, Yerel Yönetimler ve Uluslararası İlişkilerin İngilizce bölümlerinin  açılacağını söyledi. Talep ettikleri 6 bölüm için Yüksek Öğrenim Kurumu ( YÖK) ‘nda sunum yaptıklarını ifade eden Rektör Çakar, 2020-2021 eğitim yılında söz konusu bölümlere öğrenci alınacağını belirtti.

Üniversite  ile şehir işbirliğinin önemine değinen Başkan M.Okan Yanmaz, Rektör Çakar’ın müjdeli haberlerinden duyulduğu memnuniyeti dile getirdi. “ Rektör hanıma teşekkür ediyorum. Söz verdiniz yaptınız. Belediye olarak Akçakoca’yı tercih eden öğrenci kardeşlerimizin rahat etmeleri için üniversite yolunda 18.madde uygulaması yaptık “ diyen  Başkan Yanmaz, çevre yolu kenarında bulunan  karayolları arazisini kiraladıklarını ve o alanda üniversite öğrencilerinin sosyal aktivitelerini artıracakları basketbol, voleybol ve futbol sabaları yapacaklarını ifade etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı