Eğitim Haberleri

AMAÇ BİRLİK-BERABERLİK VE MOTİVASYON

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü, bakanlığa bağlı resmi ve özel okullarda görev alan öğretmenlerin ve okullar arasında, birlik- beraberlik ve motivasyonun artırılması amacıyla çeşitli dallarda salon sporların gerçekleşeceği bir program düzenledi. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitimi Vizyonu çerçevesinde öğretmeler için düzenlediği sportif etkinliğe Düzce’de dahil edildi. Buna göre, Düzce Valiliğinin yaptığı yazılı bildiride şu bilgilere yer verildi.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, resmi ve özel her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin; Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu Hedefleri doğrultusunda birlik ve beraberlik İçerisinde, iletişim ve motivasyonun artırılması, okullar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, iyi örneklerin paylaşılması için hazırlanmış sportif etkinliklerle spora olan İlginin artırılması ve sporun geniş kitlelere yayılmasını  sağlanmasıamacıyla sportif etkinlikler düzenlenecektir.

SALON FUTBOLU-BASKETBOL-VALEYBOL VE MASA TENİSİ TURNUVALARI

Bu kapsamda; salon futbolu, 3×3 basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarındaÖğretmenler arasında düzenlenecektir. Yapılacak olan spor etkinlikleri, Salon Futbolu (Futsal),Turgut Özal Anadolu Lisesi’nde, 3×3 Basketbol ve Voleybol müsabakaları 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nde, Masa Tenisi ise Uzunmustafa İlkokulu’nda yapılacaktır.

İLÇELERDE KATILABİLECEK

İlçelerimizden katılım sağlayacak takım sayısı birden fazla olduğu takdirde ilçe birincisini belirlemek üzere ilçelerde müsabakalar düzenlenecektir. İlçe birincisi olan takımlar 21-30 Ekim 2019 tarihinde oynanacak il birinciliği müsabakalarına katılacaktır. İlçeden tek takım çıkarsa, ildeki fikstüre dahil edilecektir,

Okulların (özel okullar dahil) müsabakalara katılmak isteyen öğretmenlerin istedikleri spor branşıyla ilgili takımları oluşturarak, Mustafa Kemal Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan ERDOĞAN ile Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Çağatay TAHİROĞLU’na, faaliyet takvimine ve şartnameye uygun şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı