Düzce Eğitim H.

ANKARA’DAN DÜZCE’YE TÜRK MÜZİĞİ KORUSU

“Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” Programı çerçevesinde, Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonu’nda Kısakürek’in bestelenmiş olan şiirleri Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri’nde dinleyenlere müzik şöleni sundu.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Anadolu Mektebi, Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliğinde 24-25-26 Nisan 2019 tarihlerinde 3 gün boyunca devam edecek olan “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programı çerçevesinde Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonu Türk Müziği’nin sesleri yankılandı.

Salonda Sanat Yönetmenliğini Nebahat Konu Yılmaz´ın yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından, Necip Fazıl Kısakürek´in şiirlerinden bestelenmiş olan eserlerin seslendirildiği konser verildi.

Düzenlenen konsere Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı aynı zamanda Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Prof. Dr. Sayın Sami Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, program için Düzce’ye gelen yazarlar, okul idarecileri, öğretmenler, misafir panelistler ve öğrenciler katıldı.

Konser, misafirler tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile takip edildi.

Konser sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Koro Sanat Yönetmeni Nebahat Konu Yılmaz’a ebru çalışması olan bir tabloyu hediye etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı