Kategorilenmemiş

Annem Varsa Bende Varım Kitap Okuma Projesi Faaliyetleri Devam Ediyor

Annem Varsa Bende Varım Kitap Okuma Projesi Faaliyetleri Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “Annem Varsa Ben de Varım” adlı kitap okuma projesi faaliyetleri ilkokul, ortaokul ve liselerimizde devam ediyor.

Üçüncü yılına giren projemiz okullarımızda; okul idareleri ve öğretmenlerimiz tarafından dikkatle yürütülüyor. Öğrencilerimizin okuma zevki kazanması, aileleriyle birlikte ortak bir okuma hafızasına kavuşmaları için okullarımız, kütüphanelerimiz, kitapçı ve kırtasiyelerimiz üzerlerine düşen görevleri titizlikle yerine getiriyor.

 3. 6. 9. ve 11. Sınıfta okuyan 19.950 öğrenciyi içine alan; diğer sınıftaki öğrencilerde de kesintisiz sürdürülen “Annem Varsa Ben De Varım” projesiyle öğrencilerimiz, evde anneleriyle, bir yıl boyunca da okulda öğretmenleriyle kendi belirledikleri kitapları okuyor.

Bu sayede aile, kitap okuma iklimine dâhil oluyor, kitap okumak alışkanlık olmaktan çıkıp “Zevk” e dönüşüyor.

Öğrenci ve velilerimizin büyük ilgi gösterdiği Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Annem Varsa Ben de Varım Projesinin, okullarımızdaki uygulamaları, proje koordinatörleri tarafından yapılan ziyaretlerle değerlendiriliyor, alınan sonuçlar daha sonraki yıllarda kullanılmak üzere veri dosyalarında muhafaza ediliyor.

Bu çerçevede son olarak proje kitaplarının yazarı İlhan AKIN, İlimiz Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Ortaokulu, Şıralık Vatan İlkokulu, Şıralık Vatan Ortaokulu, Azmimilli İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle proje kapsamında yapılan çalışmalar ve kazanımlarla ilgili sohbetler edip değerlendirmelerde bulundular. Ziyaretlerde ayrıca İl Halk Kütüphanesi yöneticileriyle de projenin işleyişi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu

Projenin öğrenciler üzerinde olumlu etkilerinin gözlendiği okul ziyaretleri ve öğrencilerle buluşmalar, proje koordinatörlerimiz tarafından devam edecek.

http://www.escortmersin.net

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı