Düzce Eğitim Haberleri

ARA TATİL ETKİNLİKLERİ PLANLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamuoyuna paylaşılan 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında bu yıl ilk defa ortaya konulan “Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli”ne göre 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ara tatillerde eğitime ara verilmeyecek. Eğitim okul dışı öğrenme ortamlarında kültürle, sanatla, sporla, doğayla ve değerlerimizle devam edecek.

Bu dönem aralığı için Milli Eğitim Bakanlığınca çocuklarım daha nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla anne, babası ve ailesi, arkadaşları ve dostları ile beraber gerçekleştirecekleri etkinlikler gezi, sağlık, doğa, çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 16 tema hedeflendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan komisyonlar ile il geneli yapılacak etkinlikler belirlenmiş, Bakanlığın portalına işlenmiştir. Öğrenci ve veliler için “aratatil.meb.gov.tr” sitesi üzerinden Düzce ilinde gerçekleştirebilecekleri ara tatil etkinlik önerileri 15 Kasım 2019 Cuma akşamı itibariyle erişime açılacaktır.

18-22 Kasım ara tatil dönemi için ilişkilendirilen kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversite, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ile iletişime geçildi ve bu dönemde özellikle ziyaretlerin karşılanması, yönlendirilmesi, faaliyetin yürütülmesi ve rehberlik için gerekli personelin karşılanması, etkinliklerine destek olunması, kolaylık sağlanması istendi.

Okul Müdürlerinin katılımı ile 14 Kasım 2019 tarihinde Düzce Valiliği Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet YAKUPOĞLU tarafından sunum gerçekleştirilmiş olup, okul müdürlerinden konunun öğretmenlere, öğrencilere ve velilere aktarılması, bu dönemin verimli geçirilmesi için rehberlik yapılması istendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı