Bolu Abant İzzet Baysal Üniver

BAİBÜ’DEN ‘PLASTİK POŞETLERE SON’ PROJESİ

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) hedef kitlesi anaokulu öğrencilerinden oluşan bir proje kapsamında, plastik poşetlerin gelecek nesillerin yaşamlarından çıkartılması amaçlanıyor.

Bolu Bağışçılar Vakfı öncülüğünde yürütülen “Plastik Poşetten Vazgeç, Doğayı Seç” projesi, aralarında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) anaokulunun da olduğu Bolu’daki 10 anaokulunda hayata geçirildi. Anaokulu öğrencileri, plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek amacıyla çevre temalı resim, öykü ve slogan etkinlikleri gerçekleştirerek bez çantalar tasarladı.

Proje; Bolu Bağışçılar Vakfı, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile BAİBÜ Okul Öncesi Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliğinde gerçekleştirildi.

BAİBÜ Bağışçılar Vakfı Anaokulu’nda projenin tanıtımı için yapılan etkinliğe; Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Resul Deveci, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, BAİBÜ Okul Öncesi Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Türker Sezer, Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Pelin Aksüt, Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu Müdürü Ceyda Ceren Eraktaş, öğretmenler, Eğitim Fakültesi öğrencileri ve anaokulu öğrencileri katıldı.

Proje hakkında açıklama yapan Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, “Vakıf olarak yaklaşık 10 yıl önce hizmete açtığımız bu anaokulunun böyle güzel projelerle gündeme gelmesi bizleri mutlu ediyor. Projede emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bolu’muzun çok güzel bir doğası var. Bu doğayı korumak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir şekilde bırakmak, bizim en önemli görevlerimiz arasında.” diye konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı