Düzce Liseleri Haberleri

BAŞDANIŞMAN KARATEPE KISAKÜREK PANELLERİNDE

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kapsamında, “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programı kapsamında Düzce’de bulunan 8 okulda panel düzenlendi. Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde katıldığı panelde konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Üstat ile olan anılarını öğrencilerle paylaştı.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Anadolu Mektebi, Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde 24-25-26 Nisan 2019 tarihlerinde 3 gün boyunca devam edecek olan “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programının 2.gününde de devam etti.

Toplam 8 oturumda 32 panelistin katılımı ile Arsal Anadolu Lisesi, Farabi Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akçakoca Öğretmenevi, Borsa İstanbul Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesinde Necip Fazıl Kısakürek panelleri yapıldı.

Farabi Anadolu Lisesi’nde düzenlenen panele Prof. Dr. Cihan Okuyucu, Arsal Anadolu Lisesi’nde düzenlenen panele Prof. Dr. Sami Güçlü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde düzenlenen panele Selma Günaydın, Düzce Fen Lisesi’nde düzenlenen panele Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Akçakoca Öğretmenevi’nde düzenlenen panele Prof. Dr. Cihan Okuyucu ve Selma Günaydın, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen panele Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr.  Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Sami Güçlü, Osman Kuyumcu Anadolu Lisesi’nde düzenlenen panele Şair Yazar Arif Ay,  Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen panele ise Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu katılım sağlayarak değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde katıldığı panelde Necip Fazıl Kısakürek ile bizzat yaşamış olduğu anıları anlattı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı