Güncel Haberler

BAŞKAN ÖZLÜ DAVET ETTİ; SPOR BAKANI GELİYOR

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir stadyumu ve çevresinde bulunan yapıların taşınması konusunu en tepeden çözmeye kararlı.

Başkan Özlü, mevcut alanı incelemek ve projeler hakkında görüşmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Düzce’ye davet etti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; Düzce’ye yapılacak yatırımların hızlı ve sorunsuz şekilde ilerlemesi amacıyla girişimlerine başladı. 2020 yılını “Düzce’de değişim ve dönüşüm yılı” olarak ilan eden Başkan Özlü, yeni yılda da kabine üyelerini Düzce’ye getirmeye devam edecek. Başkan Özlü bugün yaptığı açıklamada şehir stadının başka bir yere taşınması ve içinde bulunan Gençlik Merkezinin kaldırılması konusunda, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Düzce’ye davet etti. Başkan Özlü: “Gençlik ve Spor Bakanımızı, Düzcemiz’e yapacağımız spor yatırımları ve mevcut stadyum alanında yapmak istediğimiz tasarruflar konusunda görüşmek üzere ilimize davet ettim. Konuyu en yetkili kişi ile çözmemiz bize hız kazandıracak, vaat ettiğimiz projelerimizi kısa sürede ilimize kazandırmamızı sağlayacak. Kendisine konu ile ilgili bilgi aktardım, misafirimiz olun dedim, sağ olsunlar bu davetimizi geri çevirmediler. 9 Ocak’ta kendisi burada olacak.”

50 Bin Metrekarelik Alan Millet Bahçesi Olacak

Başkan Özlü seçim manifestosunda yer alan proje hakkında da bilgi vererek “mevcut stadyum alanı ve çevresinde bulunan yapıları kaldırıp ortaya çıkan 50 bin metrekarelik alanda Millet Bahçesi 2. Etabını inşa edeceğiz. Burası Türkiye’nin en güzel millet bahçesi olacak. Bu projenin içinde millet kıraathanesi, emekliler için sosyal yaşam merkezi, çocuk oyun alanları, kadınlar için sosyal yaşam merkezi, engelsiz kafe, piknik alanları, yürüyüş parkurları, ücretsiz internet gibi hizmetlerimiz olacak. Burada kadınlar, çocuklar, dezavantajlı gruplar, gençler, yaşlılar, herkes kendine göre bir yer bulacak” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı