Güncel Haberler

BAŞKAN ÖZLÜ “MALİ DURUMUMUZ İYİYE GİDİYOR”

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla düzenlenen organizasyona katıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü AK Parti Düzce teşkilatı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen basın kahvaltısına katıldı. AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özlü sokak köpekleri ile ilgili yöneltilen soruya bu konuda yaşanan sorunların azaldığını söyleyerek “Düzce’de sokak köpekleri üzerine yapılan çalışmanın sonuçların iyi olduğunu şuradan anlıyoruz. Daha önce beyaz masaya gelen şikayetler yüzde 50 azaldı. Üreme duruyor, köpekler sakinleşiyor. 6 ay önceki durum ile şimdi arasında çok fark var. Bu konuda bir gayret var bu gayreti takdir etmemiz gerekiyor. Bu konuda zaman zaman eski fotoğraflar kullanılarak yanlış algı yapılabiliyor, bu yanlışa düşmemek gerekiyor. Sokak köpeklerinin de yaşamak doğal hakkı. Biz bunları öldüremeyiz, bunlar ile birlikte yaşamaya alışmamız gerekiyor. Bizim yaptığımız iş üremelerini azaltmak ve sakinleştirmek, sonra da doğal hayata yeniden bırakmak. Biz kanunlar ne diyorsa onu yerine getiriyoruz. Bizim şuanki rehabilitasyon merkezimiz Türkiye Standartlarının üzerinde bir tesis. Olumsuz örnekler üzerine gidersek bu doğru olmaz” dedi.

Mali Disiplin Tedbirleri Güzel Sonuçlar Ortaya Koyuyor

Başkanlık görevini devraldığı günden itibaren kurum içinde çeşitli düzenlemeler yaparak Mali Disiplin Tedbirleri uygulayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü bu yıl için gelir gider dengesinin oluşturulduğunu belirterek “maddi konularda elimizden geleni yapıyoruz. Belediyenin maddi sıkıntısı var 9 aydır konuşuyoruz. Geçen seneden daha iyi durumdayız. Yaptığımız düzenleme ve kısıtlamalar ile gelirimiz giderimizi karşılar hale geldi. Özel bankalara borçlarımızı yapılandırdık. Piyasa borcumuz ile alakalı 400 alacaklı ile arkadaşlarımız görüşüyor. Onlarla pazarlık halindeyiz, faizlerinizden vazgeçin, anaparadan indirim yapın dedik” ifadelerini kullandı.

Personel İle İlgili Çalışmalarımız Devam Ediyor

Başkan Özlü, belediye personelinin yıl sonu performanslarının ölçüldüğünü, raporlara göre ilerleyen süreçte işlem yapılacağını söyleyerek “personelle ilgili yıl sonunda bir değerlendirme yaptık. Performans değerlendirmesi. Bunun sonuçları var arkadaşlarımız üzerinde çalışıyorlar. Performansı düşük olanlar var yüksek olanlar var. Kurumsal bir değerlendirme yapılıyor. Bunu da yakında sizlerle paylaşacağız. Biz belediye olarak topluca işten çıkarmayı düşünseydik göreve geldiğimizde yapardık. 2019 yılında performansı değerlendirdik. Her şirkette her modern kurumda bu yapılır. Bunun sonuçları var ona göre bir işlem yapacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı