Güncel Haberler

BAŞKAN YANMAZ TAKSİCİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz , Akçakocalı ticari taksi şoförleri ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Okan Yanmaz’ın öncülük ettiği toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Yılmaz, Hakan Öztaş, Belediye Meclis üyesi Şenol Yazgan,  Zabıta Müdürü Serdar İnan, Akçakoca Şoförler Odası Başkanı Mehmet Alev’de katıldı.

Kahvaltıda konuşan Başkan Yanmaz, esnafın daha iyi bir turizm sezonu geçirebilmesi için (T) plaka ticari taksi işletme yönetmenliği hakkında yeni düzenlemeler yapıldığını ifade ederek ,durak işgaliye bedellerinin kaldırıldığını ve yıllık vize ücretlerinin iptal edildiğini ifade etti.

DURAK İŞGALİYE ÜCRETİ İLE VİZE PARALARI KALDIRILDI

Başkan Yanmaz,” Seçimlerde sizlere verdiğimiz bir takım sözler vardı. Verdiğimiz sözler arasında vize kağıtlarının kaldırılacağı sözüydü. Geçtiğimiz meclis toplantısında bunun kararını aldık. İşgaliye bedelinin kaldırılması vaadini söz vermemiştik ama talepler gelince bunu da değerlendirmeye aldık ve meclise sunarak işgaliye bedelinin kaldırılması kararını aldık. Belediye başkanlığına geleli 8-9 ay gibi bir süre oldu. Bu süre içerisinde biliyorsunuz ilçemizi bir takım festivaller ve sosyal aktivitelerle   hareketlendiremeye çalıştık. Temmuz ayının 18’ine kadar ilçemizde turizm anlamında ciddi bir artış vardı. Maalesef Akçakoca talihsiz bir gün geçirdi 18 Temmuz’da vefat edenlerimizde oldu, onlara da Allah Rahmet eylesin diyorum “ dedi.

SENEYE ÇOK KAPSAMLI HAMSİ FESTİVALİ YAPACAĞIZ

Konuşmasının ikinci aşamasında 2020 yılında yapmayı planladıkları etkinliklerden de söz eden Başkan Yanmaz sözlerine şöyle devam etti; “ Bizim amacımız sizi rahatlatmak, aynı zamanda da sizin para kazanmanız için Akçakoca’yı faal ve hareketli hale getirmemiz. İnşallah seneye de festivalleri yeniden icra edeceğiz, bu sene hamsi festivali yapacağız ama bu seneki hamsi festivalimiz bir deneme olacak. Asıl büyük hamsi festivalini detaylı bir şekilde seneye  Çuhalı çarşısında yapacağız “ ifadelerinde bulundu.

AMACIMIZ KORSAN TAKSİCİLİĞİN ÖNÜNE GEÇMEK

Bunlara ek olarak ticari araç tahsis belgesi koyduk yani tahsis belgesi olmayan hiç kimse ticari taksi kullanamayacak diyen Başkan Yanmaz; “  Bunu düzenlememizin amacı korsan taksiciliğin önüne geçmek ve bütün ticari taksilerin durağı olacak ve durağa çalışacak durak harici taksicilik yapılmayacak. Yani o durağa 10 kişi para ödüyorsa birileri de o durağa para ödeyecek. Kanun olmayan yerde her zaman bir kaos çıkar.  Sağ olsun meclis üyelerimizle de görüştük hepsinin onayı ve bütün partili arkadaşlarda buna destek verdi, bunu da bilmenizi istiyorum.  Biz bu öneriyi getirdik sağ olsunlar meclis üyelerimiz ve partililer bizi yalnız bırakmadı, oy birliği ile sizin bu haklarınızı meclisten geçirdik. Bizler sizlerin yanınızdayız. Belediye başkanlığı biliyorsunuz vatandaşlarımız için seçilen bir makam ve her zaman sizin sorunlarınız bizim önceliğimizdir. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yanmaz taksici esnafının sorunlarını tek tek dinleyerek not aldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı