Güncel Haberler

‘BERBAT DURUMDAYIZ!’

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Ekim ayı oturumu gerçekleşti. Oturumda, çoğu imar konusuna yönelik vatandaş talepleri ele alınırken, belediyeye yapılan afet yardımları konuşulurken Belediye Başkanı Okan Yanmaz ”Berbat durumdayız!” dedi.

Belediye’nin malî durumu ile ilgili sıkıntılar olduğuna dikkat çeken Yanmaz, kimi belediye mülklerinin satışa çıkartılmasının tamamen bu mali engelleri ortadan kaldırmaya yönelik olduğunu söyledi. Yanmaz ayrıca, satışı yapılacak yerlerin yine Akçakocalılara satılacağını söylerken, bu satışların tamamıyla şeffaf bir biçimde ve ederinin altında olmayacak rakamlarda gerçekleşmesine azami dikkat gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Afet sonrası Akçakoca Belediyesinin zarar tutarı olarak 43 milyon liralık bir zarar tespiti yaptıklarını, bunu da raporlayarak Bakanlık’a gönderdiklerini kaydeden Yanmaz, henüz para gelmemiş olmasına rağmen Belediye’nin kendi imkanlarıyla hareket ettiğini söyledi.

 

Geçmiş dönemlerden Akçakoca Belediyesi’nden alacağı olan çeşitli firmaların Belediye’yi icraya verdiklerini de ifade eden Başkan Yanmaz, 15 Temmuz Şehitler Parkı için ayrılan 750 bin liralık ödeneğin ise kasaya girmediğini, yaptırılan işlere karşılık Bakanlık tarafından firmalara ödeme yapılmak suretiyle kullandırılacağını söyledi. Yanmaz, genel anlamda mali olarak zor bir dönemden geçildiğini belirtirken, hep birlikte kalan 4 buçuk yıllık süreçte belediyeyi bu zor durumdan kurtaracak gelir getirici işlere de öncelik vermek gerektiğini söyledi.

  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı