Bolu Spor Haberleri

BEŞİKTAŞ GEREDE TESİSİ AÇILDI

Beşiktaş Kulübü Gerede Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nin açılışı gerçekleştirildi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açılış için Bolu’daydı.

Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan ve siyah-beyazlı kulübün yenilediği, 80 oda, 165 yatak kapasiteli otel ile 1 antrenman sahasının yer aldığı tesisin açılışı yapıldı.Açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Bolu Valisi Ahmet Ümit, Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın yansıra Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyeleri Serdal Adalı, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Serkan Yazıcıoğlu, Hakan Özköse, Hüseyin Mican, teknik direktör Abdullah Avcı, yardımcı antrenör Gökhan Keskin ve davetliler katıldı.

“KAZANDIRDIĞIMIZ TESİSLER, GEREDE’Yİ SPOR TURİZMİNDE ÖNEMLİ BİR DESTİNASYON YAPACAK”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törende açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tesisleşme konusunda sivil toplum örgütlerine büyük görev düştüğünü belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Tesis, spor camiamıza, gençlerimize, yarınlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışan, emek veren herkese de şükranlarımı ifade ediyorum. Ülke olarak son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve kararlarıyla pek çok alanda açılımlar gerçekleştirdik, devrim niteliğinde birçok başarıya imza attık. Sayın Cumhurbaşkanımızın spora ve sporcuya verdiği önem, kendisinin spordan gelen bir lider olması büyük avantajlarımızdan bir tanesi. Stadyumlarımızla, salonlarımızla, açık ve kapalı kortlarımızla ülkemiz tesis açısından dört dörtlük bir envantere sahip. Bundan sonraki süreçte de tesislerimizi insanlarımızla daha çok doldurarak, spor yapan toplum olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Bu vesileyle süreci sporda başarıyla taçlandırarak götüreceğiz. Gerek kulüplerimize, gerek federasyonlarımıza, gerekse en önemli iş ortağımız yerel yönetimlere büyük görev düşüyor. Kazandırdığımız tesisler, Gerede’yi spor turizminde önemli bir destinasyon yapacak. Buna yürekten inanıyorum.”

“HEM BURADAN YILDIZ SPORCULAR ÇIKARACAĞIZ HEM DE DÜNYANIN YILDIZLARINI ÜLKEMİZDE MİSAFİR EDECEĞİZ”

Spor turizmine önem verdiklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Spor turizmi çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi. Spor turizmini 11. Kalkınma Planı’na dahil ettik. Bu bölge çok ciddi zenginliklere sahip. Yerel yönetimlerimizle, federasyonlarımızla, spor kulüplerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vereceğiz ve bakanlık olarak tüm imkanlarımızı sarf edeceğiz. Hem buradan yıldız sporcular çıkaracağız hem de dünyanın yıldızlarını ülkemizde misafir edeceğiz. Hem konukseverliğimizle hem de kaliteli tesislerimizle hizmet edeceğiz. Ülkemizin yarınları adına katma değer üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.Tesisleşmeye ve altyapıya önem verdiklerini dile getiren Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:“Bu gördüğümüz tesiste bir iş birliğini, dayanışmayı ve sinerjiyi gözlemliyoruz. Bu sinerjiye her zaman ihtiyacımız var. Bir ve beraber olursak hiçbir engel bizim karşımızda duramaz. Bu tür iş birliklerini ülkemizin dört bir yanında görmek istiyoruz. Bu tesis, Beşiktaş Kulübünün öncülüğünde yapılıyor. Tesisleşmeye ve altyapıya verdiğimiz önemi biliyorsunuz. Bu vesileyle Beşiktaş Kulübünün efsane başkanı merhum Süleyman Seba’yı rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kendisinin başlattığı tesisleşme, ülkemiz için önemli bir basamağı oluşturuyor. Bundan sonraki süreçte bakanlığımızın tüm imkanları halkımız için. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle el ele vereceğiz. Ülkemizi daha güçlü yarınlara emanet etmek için çalışacağız. Bu tesisimizin, Gerede’ye, Bolu’ya, ülkemize, spor camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

VALİ ÜMİT: “BEŞİKTAŞ TESİSLERİ BOLU’DA BAŞKA SPOR TESİSLERİNİN ÖNCÜSÜ OLACAKTIR”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu’nun spor turizmi için ideal bir coğrafi yapıya sahip olduğunu vurguladı.Beşiktaş’ın Bolu’da tesis açmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ümit, “Bolu, doğasıyla, temiz havasıyla, rakımıyla, tarihi ve kültürel yapısıyla, tabiatın kalbi sıfatını kazanmış, ülkemizin çok güzide bir ilidir. Bu güzel ilimizde yine ülkemizin güzide kulüplerinden Beşiktaş jimnastik kulübünün böylesine anlamlı ve önemli bir tesisinin yapılması ve hizmete açılması bizleri son derece mutlu etmiştir. Beşiktaş kulübünün bu tesisinin Bolu’da başka spor tesislerinin öncüsü olacağına inanıyorum. Tesisin ilimize ülkemiz sporuna ve Beşiktaş kulübüne hayırlı olmasını diliyorum. Tesisin yapılmasında himayelerini esirgemeyen Sayın Bakanımız başta olmak üzere Sayın Beşiktaş kulübü başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

FİKRET ORMAN: “ÇOK GÜZEL BİR TESİSE İMZA ATTIK”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, çok güzel bir tesisi hizmete açtıklarını kaydetti.Türk takımlarının kamp için Avrupa’ya gitmemesi gerektiğini aktaran Orman, şu ifadeleri kullandı:“Çok güzel bir tesise imza attık. Bunun için mutluyum. Değerli bakanım, Türkiye’de futbolda önemli işler yaparken, sizin önderliğinizde bir işi daha halletmemiz lazım. Yaz kampı için yurt dışına döviz gönderme işini çözmemiz lazım. Bu bölge de bu iş için en ideal yer. Dünyanın cennet noktalarından biri. Kış kampları Antalya’da çok güzel çözülüyor. Dünyanın her tarafından Antalya’da 1000’in üzerinde takım kamp yapıyor. Yaz kamplarının da burada yapılmasının ülkemiz ve tanıtımımız açısından çok büyük faydaları olacağını düşünüyorum. Bu işe destek verirseniz, bizim de kulüp olarak her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz.”

Bolu’da yeni bir tesis daha kurmayı planladıklarını belirten Fikret Orman, “İşin ilk yatırımını yaptık. Kayak merkezlerinin orada 35 bin metrekarelik bir alanımız var. Allah orayı da açmayı nasip etsin. Önümüzdeki sezon kampımızı burada yapacağız. Sadece futbol takımımız değil, diğer basketbol, voleybol ve hentbol takımlarımız da buraya gelecektir. İlçede yüzme havuzları ve basketbol salonları var. Onlardan da istifade edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Ümit ve beraberindekiler kamp otelini ve antrenman sahasını gezdi.Bakan Kasapoğlu, Vali Ümit ve beraberindekiler daha sonra Gerede merkezinde yer alan spor tesislerinde incelemede bulundular.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı