Düzce Eğitim H.

BİLİM OLİMPİYATLARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Ulusal Bilim Olimpiyatları Bilgilendirme Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in başkanlığında, okul müdürlerinden oluşan koordinasyon ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak, öğrencileri Ulusal Bilim Olimpiyatlarına hazırlamak ve Uluslararası/Bölgesel Bilim Olimpiyatlarına katılımlarını sağlamak amacıyla, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından “Bilim Olimpiyatları Programı 2019 Yılı Çağrı” duyurusu yayınlandı.

Son başvuru tarihi 24 Nisan 2019 olan Bilim Olimpiyatları´nın 1. aşama sınavı 4 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda Düzce’de bir koordinasyon ekibi kuruldu. Düzce Bilim ve Sanat Merkezi önderliğinde yapılacak çalışmalar ve başvuru şartları ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit başkanlığında okul müdürlerimizden oluşan koordinasyon ekibinin katılımlarıyla Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu´nda Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı