Bolu Spor Haberleri

BİLSEM'E CAN BARTU KÜTÜPHANESİ

Bolu Fenerbahçeliler Derneğinin kurumumuz Bolu Bilim ve Sanat Merkezi’ne yaptırarak eğitime katkıda bulundu. Fenerbahçe’nin efsanelerinden Can Bartu anısına oluşturulan kütüphane düzenlenen tören ile açıldı.

Açılışa, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Sevil Zeynep Becan, Bolu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Yeşil, şube müdürü Saniye Yurtseven, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Fenerbahçe efsanelerinden Can Bartu’nun eşi Güler Bartu, Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Lefter Küçükadonyalis’in torunu Özlem Katmer, Bolu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selçuk Zorlu, Bolu Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulu üyeleri, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Açılış öncesinde ilk konuşmayı yapan kurum müdürmüz Dr. Ferdi Kılıç, kurumumuz hakkında bilgiler vererek “Burada Bolumuzun özel yetenekli, üstün zekâlı öğrencilerinin eğitimi için açılan bir kurumdasınız. 2016 yılında öğrenci alımına başlayan Bilim Sanat Merkezi, şuanda 260 öğrencisiyle Bolu’ya hizmet vermektedir. Devletimizi güzel bir konseptle bu binayı yapmıştır. Biz beceri, tasarım atölyeleriyle devletimizin imkânlarıyla bu atölyeleri geliştirme çabası içindeyiz. Bu çorbada tuzu olan katkı sağlayan özellikle Bolu Fenerbahçeliler Derneğine, Fenerbahçe Spor Kulübüne yaptıkları ve bundan sonra yapacakları her şey için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ ÇOK ÖNEMLİ BİR STK OLMUŞTUR”

Bolu Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Avcı, Fenerbahçeliler Derneği’nin faaliyetlerinden söz etti. Avcı, “Bolu Fenerbahçeliler Derneği sadece bir spor kulübü derneği olarak kalmamış, Bolu’da yaptıklarıyla çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu göstermiştir. Bizler güzel Bolumuzda elimizin ulaştığı her yere, kulübümüzün misyonu doğrultusunda davranmış ve gücümüz yettiğince sosyal sorumluluk adı altında birçok proje gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Son dönemde onlarca okulumuzun ihtiyaçlarını yerine getirmiş, spor malzemelerini temin etmiş bulunmaktayız. Yine merkeze uzak, kırsalda olan çocuklarımız için zaman zaman sinema, diş tarama testleri, fidan dikimi gibi birçok etkinlik düzenledik. Bu programlarda çocuklarımıza Fenerbahçe formalarını hediye ettik. Hemen hemen her sene dünya otizm farkındalık günü dolayısıyla, otizmli çocuklarımıza ve ailelerine geleneksel hale gelen kahvaltı ve kaynaşma programları düzenledik. 100’ün üzerinde sosyal sorumluluk projelerine imza atmış bulunuyoruz. Bizler Bolu Fenerbahçeliler Derneği olarak, gerek dernek gerekse dernek üyesi arkadaşlarım hepimizin göz bebeği Bolusporumuza maddi ve manevi katkılarımız olmuştur. Yaklaşık 2500 sporcusu bulunan Bolu Belediyespor Kulübüne ve amatördeki tüm branşlardaki takımlarımıza maddi ve manevi destekten hiç kaçınmadık” ifadelerini kullandı.

“CAN BARTU KİTAP VE GAZETE OKUMAYI ÇOK ÖNEMSERDİ”

Daha sonra, Can Bartu’nun eşi Güler Bartu, ilgililere teşekkür ederek kitap okumanın önemine değindi. Bartu, “Yüzyıllardır kitaplar bilgiyi, hikâyeyi, düşünceyi ve duyguyu içerir. Kitap okumanın faydaları düşüncelerimizi geliştirir. Zihinlerimizi aktif tutarken bize sonsuz bilgi ve ders verir. Bu sebeple Can Bartu kitap ve rutin saatinde gazete okumayı çok önemserdi. Bilgi edinmenin yaşı olmadığı gibi, gündemi takip etmek onun vazgeçemediği özellikleri arasındaydı. Derneğimizin kütüphanesine Can Bartu’nun isminin verilmesi eşi olarak beni çok onurlandırdı. Kulübümüz ve taraftarımıza Fenerbahçe değerlerine sahip çıkıp, bu güzel vesile yaşattığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Bolu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Yeşil ise, “Bolu Fenerbahçeliler Derneği tarafından kurumumuza kazandırılan Can Bartu kütüphanesinin açılışına özellikle İstanbul’dan gelerek bizleri onurlandıran hanımefendilere saygılarımızı sunuyorum. İnşallah amacına ulaşır kütüphanemiz öğrencilerimizin ziyaretleriyle. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

‘FENERBAHÇE GİTTİĞİ YERE BEREKET GÖTÜRÜR’

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Sevil Zeynep Becan, Fenerbahçe Dernekleri’ni sivil toplum örgütü olarak gördüklerini ifade ederek, “Bir söylem vardır, biliriz; ‘Fenerbahçe gittiği yere bereket götürür’ diye, Fenerbahçe Derneklerinin olduğu yerlerde farklı projeler geliştirilebiliyor. Bu projeler ağırlıklı olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamına giriyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Burada birlikte olmaktan ve böylesine güzel bir okulda, böylesine güzel bir kütüphaneyi açmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çok teşekkür ediyorum, emeğinize ellerinize sağlık. Biz Fenerbahçe Kulübü olarak kendimizi bir spor kulübü olduğumuzu biliyoruz, bunu çokça dile getiriyoruz ama her şeyden önce, kendimizi büyük bir sivil toplum örgütü olarak görüyoruz. Bu büyük sivil toplum örgütünün de çok ödevi var. Bunların içinde az önce sözü geçen örneğin kaynaştırma projeleri çok önemli. Çünkü her çocuk aynı seviyede dünyaya gelmiyor, aynı şartlarda dünyaya gelemeyebiliyor. Ama birlikte yaşıyorlar. Bu birlikte yaşamanın en önemli kuralı, bildiğimiz kadarıyla kaynaştırma. Diğer bir konu ise, farklı yetenekteki çocuklarımızın o yeteneklerini ortaya çıkartma ki, ben bugün hakikaten ilk defa bugün böyle bir okul konsepti var ve bu konsept çalışmaya başlamış. Az önce Sena’yı dinledik, fevkalade güzel piyano çaldı bize. Tam bir yetenek, belli ki zeka seviyesi de ona göre, memnuniyetle takip edeceğim. İlerde onun bir virtüöz olacağını ben şimdiden görüyorum. Resimde, bilimde, fende, çok farklı yetenekteki öğrencilerin buradan çıkacağına inancım büyük, büyük mutluluk duydum. Kitaplığımız hayırlı olsun, kitap okuyan çocuklarımız da bol olsun” diye konuştu.

“BOLU’NUN EN ETKİN STK’LARINDAN BİRİ HALİNE GELDİ”

Açılışta son konuşmayı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptı. Özcan, Fenerbahçeliler Derneği’nin faaliyetlerini takdir ettiğini söyleyerek, “Çok mutluyum, Zeynep Hanıma anlattılar, gerçekten Bolu Fenerbahçeliler Derneğimiz Bolu’nun en etkin STK’larından biri haline geldi biz bundan memnuniyet duyuyoruz. Çok sayıda projeleri var. Bunu da geliştirerek devam edeceklerini de biliyorum. Bundan sonra daha büyük projelere de imza atacaklarını ben biliyorum. Biz de her daim yanlarında olacağız. Fenerbahçe Kulübümüze de ayrı bir sayfa açmak lazım, Türkiye’de en fazla taraftarı olan kulüp, muhtemelen Beşiktaş olmasaydı, Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de Fenerbahçe taraftarı olurdu. Fenerbahçe’mizin milli mücadele sırasında, milli mücadeleye ne kadar destek olduğunu da hepimiz biliyoruz. Türk Futbol tarihine de altın harflerle ismini uzun yıllar önce yazdırdı. Bana göre bundan sonra yeni yönetimi de başarılı buluyorum. Ali Koç vizyonu olan bir insan, Fenerbahçe’yi de Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden biri yapacağından kuşkum yok, biz de kıskanarak izleyeceğiz. Umuyorum. Bolu Fenerbahçeliler Derneğimizin bu yaptıkları, Bolu’daki Galatasaraylılar Derneğine ve Beşiktaşlılar Derneği’ne örnek olur. Bu çalışmalardan feyz alırlar. Onlar da bu anlamda sizlerle bir rekabete girerler. Bunu ben çok arzu ediyorum. Bugün kütüphanemizin kazandırılmasından dolayı da özel bir memnuniyet duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Açılış kurdelesi kesilmesinin ardından konukların kütüphaneyi incelemesiyle tören sona erdi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı