Düzce Spor Haberleri

BİR KEZ DAHA KİMSEYE KAPTIRMADI

Düzce Üniversitesi’nin Milli Sporcusu ve Dünya Şampiyonu Bediha Tacyıldız, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda dünya şampiyonluğunu kimseye kaptırmayarak bir kere daha gururumuz oldu. Öğrencisi olduğu Düzce Üniversitesi şampiyon Tacyıldız’a yaşattığı gurur için teşekkür etti.

Milli Sporcu ve Dünya Şampiyonu Bediha Tacyıldız, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen ve 102 ülkeden 850 sporcunun katılım sağladığı Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda rakiplerine şans tanımadı. Dünya şampiyonu ünvanını korumayı başaran Tacyıldız, Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencisi.

Birçok alanda şampiyonluğu bulunan Tacyıldız, 67 Kg’da çıktığı ringde birbirinden zorlu rakiplerini geride bırakarak, finalde İsveçli rakibi ile mücadele etti. Dünya şampiyonluğu için ter döken sporcu, İsveçli rakibini yenerek bir kez daha dünya şampiyonluğunu göğüsledi. Milli sporcuyu tebrik eden Düzce Üniversitesi yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemize, üniversitemize ve şehrimize birçok kez şampiyonluk sevinci ve gururu yaşatan Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Bediha Tacyıldız’ı başarılarından dolayı tebrik eder, kendisinin dünya çapında bir sporcu olmasına katkı sunan başta ailesi olmak üzere, hocalarına ve antrenörlerine teşekkür ederiz” denildi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı