Güncel Haberler

‘BİZE GETİRİN’ ÇAĞRISI!

Sokakta yaşayan köpeklerin sayısının her geçen gün çoğalması ve beraberinde artan şikayetler Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Sayıdaki artışın en büyük nedeninin başka ilçelerden ve köylerden getirilerek Düzce’ye bırakılan hayvanlar olduğuna dikkat çekilen açıklamada ‘Sokağa atmayın, bize getirin’ denildi.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kontrolsüz şekilde çoğalan sokak hayvanlarını kontrol altına alabilmek için vatandaşlara çağrıda bulunarak, hayvanlarını sokağa bırakmak yerine belediyeye emanet etmelerini istedi.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “ Çok sayıda terkedilmiş ve başka yerlerden gelip buralara bırakılmış hayvanlarla karşılaşıyoruz. Bildiğimiz ya da gözümüzle gördüğümüz vakalar oluyor. İnsanlar çevre ilçelerden ve köylerden getirdikleri hayvanları sağa sola toplu bir şekilde bırakıyor. Kontrolsüz şekilde çoğalan sokak hayvanlarını kontrol altına alabilmek için vatandaşlardan, hayvanlarını sokağa bırakmak yerine bize bildirmelerini ya da Mergiç mahallesinde ve Kurt suyunda bulunan barınaklarımıza emanet etmelerini istiyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı