Güncel Haberler

BOLU DOĞA KOLEJİ YÜZ KİŞİYLE TEKNOFEST’TEYDİ

İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bugün de oldukça renkli geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ettiği TEKNOFEST’e Bolu Doğa Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri de 100 kişilik büyük bir grup halinde katılarak, siber güvenlikten yapay zekaya birçok başlıkta bilgi sahibi olup, ufuklarını genişlettiler.

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde gerçekleşen, İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk etti. Burada yaptığı konuşmada bu yıl 2.’si düzenlenen festivale yoğun ilgi olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, festivali 500 binden fazla kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Uluslararası lider araştırmasının devam edeceğini belirten Erdoğan, TEKNOFEST’in başarıyla gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri tebrik ederek, gençlere, teknoloji sevdalılarına, bilim adamlarına ve araştırmacılara teşekkür etti. Erdoğan, yarışmalarda dereceye giren gençlere de tebriklerini sundu.

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen festivale Bolu Doğa Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri de idareci ve öğretmenleri eşliğinde katılarak, yapay zeka ve siber güvenlik gibi konularda bilgi edindiler.

Bolu Doğa Koleji Müdür Yardımcısı Reyhan Ersoy başkanlığındaki 100 kişilik öğrenci ve öğretmen topluluğu çeşitli konularda uzman görüşleri öğrenme fırsatını elde etmenin ötesinde TÜBİTAK, tarafından yapılan yapay uydu maketleri olan Göktürk -2 ve Türksat- 6a’yı inceleyip, TÜBİTAK standından kitap alış verişi yaptılar. Hatta Milli Eğitim Bakanı Yusuf Ziya Selçuk ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Matematik, fen ve rehber öğretmenlerin de eşlik ettikleri günü birlik gezi, öğrencilerin ufkunu açarken, okul idarecileri TÜBİTAK konferanslarının Bolu ayağına ev sahipliği yapma talebinde bulundular.  

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı