Güncel Haberler

BOLU DOĞA KOLEJİNDE DE ANLAMLI ANMA PROGRAMI

Bolu Doğa Ortaokul ve Lise öğrencileri de,Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.yılına özel anma programı düzenledi. Programda, çok anlamlı ve duygu dolu sahneler yer alarak beğeni topladı.

Bolu Doğa Lise ve Ortaokul öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde hazırladığı program İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı. Bolu Doğa Ortaokul ve Lise Müdürü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla sürdü. Doğa Koleji tarih öğretmenin  yazdığı oratoryo ile devam eden anma, Öğrenci korosu, şiir ve zeybek dansı ile renklendi.  Programda,  bir şehrin üzerine Ata’mızın siluetinin doğuşunu andıran görsellin oluşturulması da yer aldı. Bu simgesel gösteri ise  izleyenlerden  büyük alkış topladı.

 İLKOKULDA DA ANMA VARDI.

 Doğa Koleji ilkokulunda da yine Atatürk’ün vefatının 81. Yılı nedeniyle aynı anda bir program düzenlendi.  Ulu Önderin manevi  huzurunda  saygı duruşu  Milli Marşımızın okunmasıyla devam etti. Anma programımı devamında ise oratoryo  seslendirildi. Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği program da ayrıca  Seymenlerin  tarihi  oyunları yer aldı ve lirik gösterileri sergilendi.

Öğrenciler ayrıca “Nasıl söylerim öldüğünü” isimli şarkıyı seslendirdikleri program, temsili Atatürk kıyafetlerini giyen bir öğretmenin  sahneye çıkışmasıyla  duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.   Programın son bölümünde ise sahnede oluşturulan görselle “ Atatürk’ün izindeyiz” mesajı verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı