Bolu Liseleri Haberleri

BOLU FEN LİSESİ’NDE ‘BİLİM ŞENLİĞİ’ RÜZGARI

Bolu Fen Lisesinin hazırladığı Bilim Şenliği bugün sona erdi. Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen şenlikteki proje ekiplerinde yer alan öğrenciler ziyaretçilerine hem projelerin hazırlık aşaması hem de projelere ilişkin detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Burada bir açıklama yapan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe gençlere seslenerek, “Büyük icatlar, büyük eserler genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir” dedi.

10-11 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan ve Bolu Fen Lisesi tarafından hazırlanan Bilim Şenliği bugün sona erdi.

Toplam 32 projenin yer aldığı Bilim Şenliğinde öğrencilerin hazırladığı projeleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okul müdürleri ve çok sayıda davetlide inceledi.

Birbirinden ilginç, hayatı kolaylaştıran, geleceğe ışık tutabilecek projeleri yerinde inceleyen Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, proje ekiplerinden hazırladıkları eserler hakkında tek tek bilgi aldı. Öğrencilerin bu çalışmalarının araştırmacı ruhlarını ortaya çıkardığını, öğretmenlerin de destekleri ve yönlendirmeleri ile ortaya çok güzel eserler çıktığını belirtti.

“Büyük eserler ve icatlar çok fazla denemeden ve başarısızlıktan sonra ortaya çıkar”

Tepe, şenliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilim virüsü bedene girince vücudun her yanını saracaktır. İşte o zaman bu öğrencilerimizin içinden geleceğin bilim adamları çıkacaktır. Onların hazırlayacağı her proje geleceğe ışık tutacaktır. Bu süreçte bizler her zaman onların yanında olacağız, onlara destek olacağız. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin inşasını onlar gerçekleştirecek. Çocuklarımız, gençlerimiz unutmamalıdır ki, büyük icatlar, büyük eserler genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla çalışan tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı