Güncel Haberler

BOLU VALİLİĞİ’NDEN ANLAMLI ORGANİZASYON

Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle Bolu Merkez ve ilçelerden gelen gaziler ve şehit yakınlarının onuruna yemek programı düzenlendi. Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın da katıldığı yemekte şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenildi.

İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde düzenlenen yemeğe Bolu Valisi Ahmet Ümit ve eşi Şengül Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Garnizon Komutan Vekili Tankçı Kıdemli Albay Cavit Nartop, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan ile Çağlayan Kaya, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Bolu merkez ve ilçelerinden gelen gaziler, gazi aileleri ve şehit yakınları katıldı.

“TOPRAĞI VATAN, İNSANI MİLLET YAPAN ŞEHİTLERİN VE GAZİLERİN KAHRAMANLIĞIDIR”

Düzenlenen yemek programında konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Toprağı vatan, insanı millet yapan şehitlerin ve gazilerin cesareti ve kahramanlığıdır. Tarih boyunca her türlü zulme ve sömürücülüğe “Ya İstiklâl Ya Ölüm” parolasıyla karşı koyan yüce milletimiz, büyük bedeller ödemiştir. Ama “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” bilinciyle toprağı, bayrağı, şerefi ve namusu için inancını ve mücadelesini hiç kaybetmemiştir” dedi.

“ŞEHİTLİK VE GAZİLİK MERTEBELERİ BİZİM MİLLETİMİZİN EN YÜKSEK ONURUDUR”

Şehitlik ve gazilik mertebelerinin milletimizin en ayrıcalıklı onuru olduğunu belirten Ümit, “Şehitlerimiz; akan kanlarıyla bu topraklara can veren, canlarından vazgeçip geleceğimize hayat veren kahramanlarımızdır. Vatan aşkını bedenlerinde ve gönüllerinde yaşayan ve yaşatan hakkı ödenemez yiğitlerimizdir. Onlar millî tarihimizin gerçek yazarları, manevi değerlerimizin ebedî savunucularıdır. Onların üstün cesaret ve fedakârlıkları bu toprakların Türk Vatanı olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır. Gazilik mertebesi bu dünyada yaşayan bir insanın taşıyabileceği en yüce makamlardan birisidir. Gaziler, şehitlerimizin yol arkadaşlarıdır. Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır” ifadelerine yer verdi.

Ümit’in konuşmasının ardından İl Müftüsü Orhan Genç tarafından yemek ve hatim duası yapıldı.Duanın ardından Sayın Valimiz Ahmet Ümit, eşi Şengül Ümit ve Bolu Milletvekili Arzu Aydın, şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenerek sohbet etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı