Güncel Haberler

BÖYLE ‘BAŞKAN’ GÖRÜLMEDİ!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, temizlik işçileriyle birlikte temizlik ambulansına binerek Bolu sokaklarında çöp topladı. Başkan Özcan, yeraltı konteynerlerinin içi boş olmasına rağmen çöplerin konteyner dışına bırakıldığını belirterek, vatandaşları daha duyarlı olmaya davet ederken, Bolu’yu Türkiye’nin en temiz ili yapacakları iddiasında bulundu.

Eldivenleri takıp çöp topladı…

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz haftalarda faaliyete başlayan ‘temizlik ambulansı’na binerek işçilerle beraber çöp topladı. Şehrin kuzeyindeki bölgelerde evsel ve geri dönüşüm çöplerini toplayan Özcan, temizlik personelleriyle birlikte konteyner dışına bırakılan çöpleri alarak, içine attı.

“Çevresine çöp bırakılan konteynerlerin içi boş”

Başkan Özcan, çalışma esnasında yaptığı açıklamada, birçok noktada konteynerin dışına çöp bırakıldığını tespit ettiklerini belirterek, “Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz Cihan ile bir saattir geziyoruz. Çevresine çöp bırakılan konteynerlere bakıyoruz ancak içi boş. Konteynerin dışına çöp bırakmanın bir anlamı yok. Bu konuda biz halkımızdan duyarlılık bekliyoruz” dedi.

“Temizlik ambulansı uygulaması çevre kirliliği oluşmasını engelliyor”

Temizlik ambulansı uygulamasına 15 gün önce başladıklarını belirten Özcan, “Şuan da şehrin güneyinde ve kuzeyinde birer aracımız var. Bu araçlar gün içerisinde 80 ila 120 kilometre arası yol yapıyor. Hem ihbar üzerine çöpleri alıyor, hem de rutin olarak konteynerlerin etrafına bırakılan çöp varsa bunları alıp, çevre kirliliği oluşmasını engelliyorlar” diye konuştu.

“Uygulama sayesinde gözle görülür oranda ilerleme var”

Uygulama sayesinde gözle görülür oranda ilerleme kat edildiğini anlatan Özcan “Bu uygulamaya başladıktan itibaren Bolu’da gözle görülür oranda ilerleme olduğunu memnuniyetle görüyorum. Kendim de zaman zaman bu uygulamalara katılacağım” ifadelerini kullandı.

“Bolu’yu Türkiye’nin en temiz şehri yapacağız”

Başkan Özcan, Türkiye’nin en temiz şehrinin Bolu olacağını da vurgulayarak, “Hep söylüyorum ‘Bolu bizim evimiz’ nasıl ki evimizi temiz tutuyorsak Bolu’yu da öyle temiz tutacağız ve şehrimizi halkımızla el ele verip Türkiye’nin en temiz şehri yapacağız. Bizim örf ve adetimizde vardır, evimizin temizliği ile övünürüz, biz de şehrimizin temizliği ile övünmek istiyoruz” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı