Güncel Haberler

BU DEFA ONLAR TADINI ÇIKARDI!

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte Dokuzdeğirmen Köyü’nde yaşayan ve yaşları 65 ile 80 arasında değişen köy sakinleri Melen Çayı’nda rafting yaptı. Köy sakinlerinin rafting heyecanında renkli kareler ortaya çıktı.

 

Her yıl yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlayan Melen Çayı’nda bu defa heyecan ve coşkuyu bir arada yaşayan onlar oldu. Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Cumayeri ilçemizin Dokuzdeğirmen Köyü’nde yaşayan 65 ile 80 yaş aralığındaki köylüler, bu kez Melen Çayı’nda kendileri rafting yaptı. Kasklarını takıp, can yeleklerini giyen köylüler, 5 kilometrelik parkurda rafting heyecanı yaşadı.

Köy sakinlerinin rafting heyecanları renkli kareler ortaya çıkardı. Rafting yapan köy sakinlerinden 80 yaşındaki İsmet Sezgin, ilerleyen yaşına rağmen ağaca çıkabildiğini belirterek, “Rafting yapmaktan korkmam, niye korkayım ki, düşersen suya çıkarsın. Genç kalmak isteyenler çalışsın. İşleyen demir pas tutmaz. Çalışacaksın, ben bugün fındık dalı kesiyordum, bahçedeydim, şimdi de rafting yapıyorum” diye konuştu.

 

Gönül Tepe ise önemli olanın kimlikte yazan değil hissedilen yaş olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Yaşlı değiliz, kendimizi yaşlı hissetmiyoruz. Melen’imiz, suyumuz ve bu doğamız varken kendimizi çok iyi hissediyoruz. Bugün fındık topladım, fasulye topladım, işlerimi yaptım. Patatesleri çuvala doldurdum, buraya geldim. Şimdi de Melen’e gidiyorum.”

Köy sakinlerinin rafting heyecanı ulusal basında da yer buldu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı