Güncel Haberler

‘BU GİDİŞE DUR DEMEK LAZIM!’

Akçakoca’da iklim krizi ve küresel ısınmaya dikkat çekmek için açık havada basın açıklaması yapıldı.Akçakoca Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasında katılımcıların ellerindeki pankartlar dikkat çekti.

Topluluk adına bir konuşma yapan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Düzce Bölge Temsilcisi Neşe Perihan Kulak, küresel ısınmanın çok ciddi boyutlara ulaştığını belirterek şunları aktardı; “Tüm dünya ülkelerinde bu iklim krizine karşı, 20 ve 27 Eylül arasında Küresel İklim Krizi ve Küresel Isınmaya dikkat çekmek için 4 bine yakın şehirde insanlar ses verdiler. Duyarlılık için çağrı yaptılar. Bugün biz de Akçakoca’dan sesleniyoruz. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.”

Küresel ısınmanın önlenmesi için tedbirler alınması gerektiğini vurgulayan Kulak, doğa ile oyun oynanması gerektiğinin altını örneklerle çizdi. Kulak; “İklim değişmeleri nedeniyle buzullar eriyor. Son yıllarda çok hızlı erime gösterdi. Bunlara dur denilmezse, akarsulara HES’ler yapılırsa, denizlerimiz kirlenirse, ormanlarımız yok edilirse, betonlaşırsak, çocuklarımıza bir dünya bırakamayacağımız gibi toplu insan ölümleri olur ve dünya mini bir buzul çağına doğru sürüklenir’ dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı