Güncel Haberler

BU SAATLER ARASINDA DİKKATLİ OLUN!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı son verilere göre Düzce’de kuvvetli fırtına bekleniyor.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, fırtına kaynaklı çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ve soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son verilere göre Düzce ve çevre illerinde 5 Şubat’tan itibaren görülmesi beklenen fırtına nedeniyle Düzce Valiliği tarafından açıklamada bulunuldu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemiz genelinde (Akçakoca, Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale, Zonguldak) rüzgarın yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden sonra kuvvetini artırarak batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Cuma günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca 5 Şubat (yarın) akşam saatlerinden itibaren Düzce’de görülmesi beklenen fırtına nedeniyle, oluşabilecek çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı