Güncel Haberler

BÜYÜK SEVGİLERİ ENGEL TANIMADI!

‘Sevgi engel tanımaz’ sözü gerçek oldu. Semra Dikmen ile yürüme engelli Serdar Yirmibeş, nikah masasına oturup, bir ömür boyu mutluluk için ‘Evet’ dediler. Çifti bu özel günlerinde aileleri ve sevdikleri yalnız bırakmadı. Fizik tedavisi için gittikleri hastanede çalışan iki gencin aşkının önünde hiç kimse duramadı. Gelin Semra Yirmibeş ile tekerlekli sandalyeye bağımlı Serdar Yirmibeş bugün dünya evine girdi.

Düzce’de 3 yıl önce denize atladığı sırada dibe çakılarak boynu kırılan ve omurilik felci olan Serdar Yirmibeş ile skolyoz hastalığı nedeniyle ameliyat olduktan sonra fıtık gelişen ve vücudundaki platinler sayesinde hayatını sürdüren Semra Yirmibeş, Muncurlu Mahallesi’nde bulunan Muncurlu Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezine tedavi olmak için gittikleri günlerde tanıştılar, birbirlerini sevdiler. Ancak aileler bu evliliğe karşı çıkınca gelin Semra Yirmibeş, eşi Serdar Yirmibeş’e 1 yıl önce kaçtı ve nikah kıydılar. Ancak çiftin aileleri çeşitli bahanelerle Yirmibeş çiftine düğün yapmadılar. Genç çift sosyal medya aracılığı ile düğün yapmak istediklerini duyurdular. Çağrıyı duyan Düzce Arama Kurtarma Derneği ile Düzce Sevdalıları Yardımlaşma ve Dayanışma üyeleri genç çifte düğün yapmaya karar verdiler. Genç çift bugün yapılan düğün ile mutluluklarını perçinledi.  

“Çok mutluyuz”

Damat Serdar Yirmibeş, “29 yaşındayım 27 yaşında kaza yaptım, boynumu kırdım ve omurilik felciyim.  Yüzerken suda dibe çakıldım, boynumu kırdım. Biz geçen sene Muncurlu Hastanesi’nde tanıştık. Fizik tedavi görüyorduk. Öyle tanıştık ve her şey kendiliğinden gelişti. Çok şükür çok mutluyuz” dedi.

Gelin Semra Yirmibeş ise “Bende 3 sene önce skolyoz ameliyatı oldum. Sonradan bel fıtığı çıktı. Daha sonra Muncurlu Hastanesi’ne geldim. Serdar’ı salonda gezerken gördüm. İlk önce neyi var diye merak ettim. Sonra Serdar’la konuşmaya başladık. Muhabbetimiz güzel olunca tanıştık. Ailelerden dolayı biraz sıkıntı oldu. Bir hafta içinde Serdar’a kaçmak zorunda kaldım. 1 sene oldu evleneli, şimdi de düğünümüz olacak. Düğün yapamadık, kayınbiraderlerimin yeni düğünü olmuştu, bizimki de arkasına gelince bize düğün yapamadılar. Bizim ki nasip şimdi oldu. Çok güzel bir duygu, ifade edilmeyecek kadar güzel bir duygu. Ev hayatımız çok güzel, her şey yolunda mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“Bir ev ve araba hayalimiz var”

Gelin Semra Yirmibeş, eşini gezdirmek ve şehir merkezine yakın olmak için araba ve ev hayali kurduklarını belirterek “Hayalimiz kendimize ait bir ev almak istiyoruz. Çünkü köyde yaşadığımız için bir durum olduğunda şehir merkezine inmemiz zor oluyor. Nasip olurda ehliyetimiz alırsam eşimi sağa, sola gezdirebilecek bir araba almak istiyorum. Hayalim budur. Bende platin var. Ondan dolayı eşimle ilgilenirken bir sorunum yok. Onun her ihtiyacını görebiliyorum. Eşimle ilgili sorunum yok. Sadece bu Serdar’ın başına gelecek bir durum değil. Herkesin başına gelecek bir durum. Hayat yada sevgi engel tanımaz. Herkes sonuçta bir engelli adayı” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı