Güncel Haberler

‘ÇEKİRGE 576’ SON 10’A KALDI

Akçakocalı gençler, bu yıl rekor ziyaretçi sayısıyla adından sıkça söz ettiren Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne adlarını yazdırdı. ‘Çekirge 576’ isimli projeleriyle öne çıkan gençler, binlerce proje arasından son 10’a kalmayı başardı.

‘Çekirge 576’ isimli projeleriyle binlercesini geride bırakan Akçakocalı gençler, Teknofest 2019 ‘Uçan Araba’ Tasarım Yarışması’nda büyük bir başarıya imza attı. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve bu yıl 17-22 Eylül tarihleri arasında yapılan festival, 1 milyon 720 bin kişi tarafından ziyaret edilerek rekora koştu.  

Festival kapsamında 19 farklı kategoride düzenlenen yarışmalarda Türkiye’nin 81 ilinden ve 122 farklı ülkeden toplam 17 bin 773 takım başvuruda bulundu, 2 binden fazla takım ve 10 bin yarışmacı finalist olma hakkı elde etti.

Düzenlenen 19 yarışma kategorisinden biri olan Uçan Araba Tasarım Yarışması’na katılan 471 takım arasında bulunan Akçakocalı gençlerin ‘Çekirge 576’ isimli tasarımları son 10’a kalmayı başardı.

 

Akçakoca’nın Dereköy Köyü’nden olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Uçak Mühendisliği Öğrencisi Abdulkadir Elmalı, İstanbul Arel Üniversitesi’nden mezun Uçak Teknisyeni Muhammet Fatih Başaran, Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi Muhammed Elmalı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Öğrencisi Özcan Düzce, Karabük Üniversitesi mezunu Endüstriyel Tasarımcı Yusuf Öztürk ve Uludağ Üniversitesi mezunu Malzeme Mühendisi Enes Baskın tarafından hazırlanan proje 2.’lik elde ederek önemli bir başarı elde etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı