Düzce Anaokulları Haberleri

ÇİLİMLİ ANAKULU’NDA MUHTEŞEM GÜN

Çilimli Anaokulu, “Okul Dışarda Günü” etkinlikleri kapsamında okul bahçesinde düzenledikleri etkinlikler ve oyunlarla hem keyifli hem de bol oyunla dolu dolu bir gün geçirdi.

Tüm dünyada kabul gören, Türkiye’de de Milli Eğitim Bakanlığı ve Aktif Yaşam Derneği tarafından desteklenen “Okul Dışarıda Günü” çocuklara açık havada oyun oynamayı ve öğrenmeyi özendirmeyi amaçlıyor.

Çocuğun yeteneklerini keşfetmesinde, iletişim becerilerini geliştirmesinde, kendini ifade etmesinde, motor gelişimini desteklemesinde, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimini sağlamasında en etkili yöntemlerden olan oyun, çocuğun hayatının provasını yaptığı en önemli dili ve aracı. Kuralları ve içerikleri çağdan çağa birçok değişime de uğrasa da çocuklar için oyun, bir eğlenme ve etkin öğrenme kaynağı.

Hangi çağda ve hangi kültürde olursa olsun çocuğun olduğu her yerde oyun da var. Eğlenceli bir etkinlik olan ve çocukların ruhsal doyuma ulaşmasını sağlayan oyun, onların bedensel ve ahlak gelişimine de katkıda bulunarak iyi davranışlar ve alışkanlıklar kazandırmada yardımcı oluyor. Bu bağlamda oyun, çocuğun hayatı, geleceği ve hayalleriyle baş başa kaldığı, gerçek dünyayla hayal dünyası arasındaki köprü.

Çilimli Anaokulu da bu önemli günde okul bahçesinde “Kitap Okuma Etkinliği, Su Taşıma, Tahta Çubuklarla Halkaya Hedef Geçirme,  Renkli Karelere Atlama Oyunu, Göbek Göbeğe Balon Taşıma, Köpük Oyunu, Trafik Oyunu, Bardak Dizme Oyunu, Şişe Devirmece” etkinliklerini gerçekleştirdi.

Çocuklar, “Okul Dışarda Günü”nde hem keyifli hem de dolu dolu bir gün geçirdi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı