Düzce Anaokulları Haberleri

ÇİLİMLİ ANAOKULU MİNİKLERİ EĞLENİRKEN ÖĞRENDİ

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi 3.sınıf öğrencileri, Çilimli Anaokulu’nun 4-5 yaş grubu minikleri ile okul öncesi eğitimin tamamlayıcı bir parçası olan proje yaklaşımına dayalı olarak çeşitli uygulama ve etkinlikler düzenledi. Çocuklar etkinliklerde eğlenerek öğrendi.

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri tarafından Çilimli Anaokulunda 4-5 yaş çocuklarına yönelik olarak okul öncesi eğitimde program dersi kapsamında eğitim programının tamamlayıcı ve zenginleştirici bir parçası olan proje yaklaşımına dayalı örnek uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında üniversite öğrencileri, suyun önemine dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik hazırladı. Çocukları da işin içine katan öğrenciler, onların hem eğlenmesine hem de suyun yaşamımızdaki önemini anlamasına katkı sağladı. Ayrıca öğrenciler çocuklara acil sağlık hizmetlerinin önemine dikkat çekmek için kurdukları stantla ise acil durumlarda alınacak önlemleri eğlenceli bir şekilde öğretti.

“Bu uygulamalar çocukların çok yönlü gelişimini destekliyor”

Öğrencilerin, minikler ile olan bu etkinliğine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş gerçekleştirilen uygulamaların çocukların eleştirel düşünme ve problem çözme, yaratıcılık, işbirliği yapma, iletişim kurma, sorumluluk, öz denetim, esneklik gibi çocukların çok yönlü gelişimini desteklediğini belirtti.

“Çocukların ilgi ve meraklarını harekete geçiriyor”

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Elçin Yazıcı ise bu uygulamaların 21. yüzyıl becerilerini kapsamakla birlikte çocukların ilgi ve meraklarını harekete geçirebilecek, kendi öğrenme ve keşfetme motivasyonlarını açığa çıkarabilecek içerik ve ortamlar sunduğunu kaydetti.

“Hem kişilik hem de akademik anlamda olumlu öğrenme deneyimi sağlıyor”

Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi proje yaklaşımına dayalı uygulamaların çocukların soru sormaları, araştırma yapmak için girişimde bulunmaları, etkinliklere istekle katılmaları, öğrenme ve keşfetme duygularını harekete geçirmesi ile hem kişilik hem de akademik anlamda olumlu öğrenme deneyimleri edinmeleri sağladığına dikkat çekti.

Eran Türedi ayrıca, işbirliği ve katkılarından dolayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Elçin Yazıcı’ya, Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerine ve ulaşım taşımadaki katkılarından dolayı Çilimli Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı