Düzce Eğitim Haberleri

ÇOCUĞUNUZU BİR DE ONDAN DİNLEYİN…

Geçtiğimiz günlerde Doğa Koleji ile 2019-2020 eğitim öğrenim yılı için anlaşmaya varan Psikolog Nilay Gedikli, Düzce Doğa Koleji bünyesinde öğrencilere yaş gruplarına özel ücretsiz test uygulamalarını sürdürüyor. Test sonucuyla ilgili ikinci görüşmesini veliyle yapan Psikolog Gedikli, daha ilk günden randevularını doldurdu.

Geçtiğimiz hafta Doğa Koleji ailesine katılarak kadrolu olarak göreve başlayan Psikolog Nilay Gedikli, Düzce Doğa ve Bolu Doğa Koleji’nde haftanın belirli günlerinde hizmet veriyor. Doğa Koleji öğrencisi olsun olmasın çocuğunun okula başlamak için yeterli seviyeye ulaşıp ulaşmadığından, yeteneklerinin keşfedilmesine kadar velilere birçok başlıkta destek veren Gedikli, ücretsiz test uygulamaları ile beğeni kazanıyor.

Çocuğun yaş gurubuna özel ve yaklaşık 30-40 dakikayı alan testler uygulayan Psikolog Nilay Gedikli, test sonuçlarını veliyle yaptığı yüz yüze görüşmede paylaşarak, çocuğun mevcut durumu hakkında detaylı bilgilendirme yapıyor. Göreve başlamasının daha ilk günleri olmasına karşın randevu yoğunluğu yaşayan Psikolog Gedikli’nin yaş gruplarına göre uyguladığı testler şu şekilde sıralanıyor;

3-4 yaş/ AGTE Testi, okula başlama çağında Metropolitan (Okul olgunluğu testi), 6-9 yaş/ Gessel Gelişim Figürleri Testi, 9-10 yaş/ÖDT (Öğrenci Değerlendirme Testi), 10-13 yaş/ dikkat geliştirme egzersizleri, 14 yaş/Sınav kaygısı ölçeği, 15-16 yaş/Bölüm yönelim testi, Doğa kariyer testi, 17-18 yaş/Sınav kaygısı ölçeği.

 

  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı