Düzce Eğitim Haberleri

ÇOCUK HAKLARI İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününe dikkat çekmek için Düzce Doğa Koleji öğretmen ve öğrencileri ilginç bir etkinlikte buluştular.

Boyalarla tişörtlerine İngilizce barış mesajları yazan öğrenciler, kampüs bahçesinde renkli görüntüler oluşturdu.Çocuk haklarına dikkat çekmek için değişik bir etkinliğe imza atan Düzce Doğa Koleji öğrencileri kampüs bahçesinde açık havada tişörtlerine yabancı dilde sloganlar yazdılar. İngilizce bölüm başkanı İlker Duran ve İngilizce Öğretmeni Mutlu Yılmaz’ın işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte çocuklar haklarını, hem yazılı hem de görsel şekilde ifade etme fırsatı buldular. Organizasyonun bir diğer amacı ise dünya çocuklarına uzanabilmek.

Çocuklar tasarladıkları tişörtler ve evlerinde kullanmadıkları oyuncaklarınıçocuk haklarıgünü olan 20 Kasım gününde Afrika’daki kardeşlerine kargolayacak.Öte yandan UNICEF işbirliği ile gerçekleşen bu farkındalık organizasyonundahayallerindeki resimleri çizen öğrencilerin fotoğraf ve video kareleri,fragman haline getirilip ilerleyen günlerde Youtube sayfalarından binlerce kişi ile paylaşılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı