Güncel Haberler

ÇÖP KUTUSUNUN DIŞINA ÇÖP ATAN YANDI

Başkan Özcan, çöp konteynırlarının dışına kasıtlı olarak çöp atıldığını belirterek, “Kimler olduğunu biliyoruz. Birçok konteynırın yanına da kamera koyacağız. Bu kişileri de kamuoyuna sunacağız” dedi.

Göreve geldiğinden bu yana başkan Özcan’ın başına dert olan çöp işinde başkan radikal kararlar alıyor. Bazılarının kasıtlı olarak çöpleri konteynıra değilde dışanı attığını söyleyen Özcan bu kişileri kameraya çekip kamuoyu ile paylaşacaklarını ve ciddi cezai işlemler uygulayacaklarını söyledi.

Özcan açıklamasında, “Geçtiğimiz aylarda 2 tane temizlik ambulansını devreye soktuk. Dolan çöp konteynırını hemen gidip alıyor. Biri güneyde, biri kuzeyde olmak üzere iki tane aracımız. Bu araçların bir tanesi 120 kilometre yol yapıyor. Bunun çok faydasını gördük. Temizlik ambulansına arkadaşlarımla bindim. 31 tane değişik çöp konteynırının kenarına çöp bırakılmış. 31’inde de çöpler kenara bırakılmış. Burada kasıt var. Birileri bunu provoke etmeye çalışıyor. Bu çok çirkin bir siyaset. Bunun üzerinden siyaset yapılmaz. Bir de kasıtlı olmayanlar var. Bazen aileler çocuklarına çöp attırıyor ve çocuklar kapağı açamıyorlar. Kasıtlı yapanlara da şunu söylemek istiyorum, Bolu bizim evimiz. Ben nasıl misafirliğe gittiğim de çöpü o eve atamıyorsam, öyle çöp konteynırı boşken onu oraya atmayıp dışarı atanlara da gerekli ceza işlemini Bolu halkı adına uygulayacağım. Kimler olduğunu biliyoruz. Birçok konteynırın yanına da kamera koyacağız. Bu kişileri de kamuoyuna sunacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı