Düzce Eğitim H.

DAĞLI VE YİĞİT’TEN 23 NİSAN MESAJI

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla yayımladığı mesajında, 23 Nisan’ın tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek evrensel bayram olması açısından ayrı bir önem taşıdığını ifade ettiği mesajında, “23 Nisan, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza duyulan güven ve itimadın ifadesi. Tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun” dedi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olması dolayısıyla birer mesaj yayımladı.

“Bugün, hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından birinin atıldığı gün”

Vali Dağlı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Düzceliler, sevgili çocuklar, Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete tevdi edilişinin ve Milletin ortak iradesinin eseri olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını gururla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan 1920, aziz milletimizin tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bu tarihi gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tüm olumsuz şartlara ve zorluklara rağmen, ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ anlayışıyla yürütülen hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından birinin atıldığı gündür.

“23 Nisan, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza duyulan güven ve itimadın ifadesi”

Aziz milletimiz bu anlayışla, millet iradesinin rehberliğinde çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefiyle başlattığı yürüyüşüne devam etmektedir. Bizlere düşen görev azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde bu kutlu yürüyüşü devam ettirmek, ülkemizi bugün geldiği noktadan daha ilerilere taşımaktır. 23 Nisan, çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olması açısından da ayrı bir mana taşımaktadır. Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza duyulan güven ve itimadın ifadesidir. Daha özgür, daha aydınlık, daha huzurlu ve daha mutlu bir gelecek idealini temsilen, bugün aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir.

“Tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun”

Çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmeleri; ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları, yarınlarımız açısından çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti; yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın omuzlarında daha gelişmiş, daha müreffeh, saygı duyulan bir ülke olarak, hür ve bağımsız bir şekilde sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Bu duygularla, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

“Bayramımızı tüm dünya çocukları ile birlikte gururla paylaşıyoruz”

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise günün anlam ve önemine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin temellerinin atıldığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı tarih olan 23 Nisan 1920’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 99. Yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ve milli egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait oluşunu tüm dünyaya ilan ettiğimiz  23 Nisan 1920’ den bu yana, varoluşumuzun 99. yıldönümünde de dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte gururla paylaşıyoruz.”

“Çocuklarımızın ve ülkemizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum”

Çocukların her şeyin en güzeline layık olduğunu ifade eden Yiğit, “Sizler, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı unutmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü  ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve ülkemizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı