Güncel Haberler

DİYARBAKIR’LI ANNELERE DÜZCE’DEN TAM DESTEK

Diyarbakır’da HDP İl Binası önünde evlatları için oturma eylemi yapan annelere bugün yurdun dört bir yanından olduğu gibi Düzce’den de destek yağdı. Anıtpark Meydanı’nda toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve anneler, Edirne’den Kars’a bu onurlu direnişine destek verdiklerini eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasıyla duyurdular.

Diyarbakır’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP il binası önündeki oturma eyleminde 23. güne gelindi. Eylemin 23. gününde Edirne’den Kars’a yurdun 81 ilinden bağrı yanan annelere destek mesajları geldi. Türkiye genelinde evlatlarını isteyen anneler için 81 ilden ortak açıklama yapan STK’lar “Yurdun doğusundan batısına kadar annelerin yanındayız” açıklamasında bulundular. İlimizde de STK temsilcileri Anıtpark meydanında toplanarak seslerini hem yerel hem de ulusal basına duyurdular.

3 Eylül 2019 tarihinden itibaren devam eden oturma eylemine destek için meydanda toplanan genç yaşlı STK temsilcileri, ‘Teröre karşı tek ses, tek yürek’, ‘Diyarbakırlı anaların yanındayız’ yazılı pankartlarla direnişe destek verdiler.

STK’lar adına yapılan ortak basın açıklamasını yapan şehit eşi Selcan Altınbaş, Diyarbakırlı annelerin başka anaların canı yanmasın diye çıktıkları yolda yalnız olmadıklarının altını çizerek, ‘Evladımın ölüsüne bile razıyım diyen annelerin direnişine destek olmak hepimizin boynunun borcudur’ dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı