Güncel Haberler

DOĞA'DA GÖRKEMLİ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 29 Ekim 1923’te TBMM tarafından ilan edilen Cumhuriyetimizin 96. Yılı Düzce Doğa Koleji’nde büyük bir coşku ile kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen programda coşku ve heyecan bir arada yaşandı.Düzce Doğa Koleji öğrenci ve öğretmenleri, Cumhuriyet’e yakışır gösterilere imza attı. Törene veliler, çalışanlar, öğretmenler, öğrenciler katılarak bayram coşkusunu yaşadı.

Düzce Doğa Koleji Kampüsü’nde şölen havasında geçen programda ilk olarak Cumhuriyet yürüyüşü yapıldı. Öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile bando takımının arkasından yürüdü. Daha sonrasında program Egemen Konferans Salonu’ndaki etkinliklerle devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Düzce Doğa Koleji Müdürü Asude Çelik’in konuşmasıyla devam etti.

“CUMHURİYET’E YAKIŞIR NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”

Tören açılış konuşmasında  Okul Müdürü Asude Çelik “Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmet ile anıyor; bu özel günde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.Çelik  “hep birlikte çok çalışıp, Cumhuriyet’i sonsuza değin kutlayacak ve Cumhuriyet’e yakışır nesiller yetiştireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasının ardından Düzce Doğa Koleji lise öğrencileri Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği ve kendisinin de iyi bildiği salon dansı olan vals ve koro ile seyircilerin beğenisini kazandı. Tören  ilkokul öğrencilerinin hazırlamış olduğu jimnastik, anaokulu 5 yaş öğrencilerinin dans gösterisi, 4. Sınıf öğrencilerinin oratoryo gösterisiyle devam etti.

Program, santranç branşında başarılı olan öğrencilere satranç cumhuriyet turnuvası madalya töreni ile sona erdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı