Düzce Eğitim Haberleri

DOĞA’DA KIŞ, SANAT VE SPORLA GEÇİYOR

Öğrencileri fiziksel, sosyal ve kültürel olarak geliştirmek ve çocuklara sporu sanatı sevdirmek, ilgi alanlarına göre yönlendirmek amacıyla açılan Düzce Doğa Koleji Kış Okulları 19 Ekim’de başlayacak, 30 Mayıs’a kadar devam edecek.

“Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen birey üretir” felsefesi ile hareket eden Düzce Doğa Koleji Kış Okulları’nda öğrenciler sanatla ve sporla yakından ilgilenirken, kendi potansiyellerinin farkına varmaktadır.

İlgi Alanını Söyle, Yeteneğini Keşfet ve Geliştir!
Düzce Doğa Koleji Kış Okulları; kodlama ve robotik eğitiminden müziğe, spordan dans derslerine kadar çok yönlü bir müfredatla açılıyor. Yeni dönemde yoğun bir ders programı içinde bulunan öğrencilerimizin fiziksel, sosyal ve kültürel eğitimlerine katkıda bulunmak, onları ilgi alanlarına yönlendirerek yeteneklerini geliştirmek, sporu, sanatı ve kültürü doğru algılayabilmeleri için yapılandırılan Düzce Doğa Koleji Kış Okulları 19 Ekim’de eğitime başlıyor.

Kampüslere özel branşlar doğrultusunda yaş gruplarına göre programlanan kış okullarına, başka eğitim kurumlarında da okuyan tüm 1-8. sınıf öğrencileri katılabilir. Doğa Koleji Kış Okullarında spor, müzik, kodlama & robotik, branşları altında çeşitli dallarda açılan eğitim programları Doğa Koleji’nin alanında yetkin eğitim kadrosu tarafından veriliyor.

Spor ve Sanat Dersleri
Kış Spor Okulları programında ise seçilen kampüsün sahip olduğu imkanlar dahilinde; Gitar, Keman, Kodlama ve Robotik, Okçuluk,  Bale, Tenis, Piyano, Jimnastik, branşlarında spor aktiviteleri mevcut.

Öğrencilerin bir müzik aleti çalması amaçlanan okul programında, Piyano, Keman, Gitar  dersleri verilecek.

Kodlama ve Robotik Atölyeleri
Düzce Doğa Koleji Kış Okulları programında velilerin en çok ilgi gösterdikleri bölüm “Kodlama ve Robotik Atölyeleri”. Öğrencilerin dijital becerilerle donatılarak yetiştirmek, oynayarak öğretmek amaçlı robotik ve kodlama atölyelerinde hayal etme, tasarlama ve üretme becerileri geliştiriliyor. Dijital ortamda iletişim kurabilen, bilgiyi kullanırken eleştirebilen, üretip tüketebilen, dijital ortamdan eğitim alabilen ve bu davranışları yaparken etik kurallarına uyan, hak ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerle verimli bir kış okulu geçirmek hedefleniyor.
Kodlama bölümünde çocuklar erken yaşta algoritmik düşünme becerileri kazanarak farklı alanlarda sorunlarla karşılaşmaları durumunda yaratıcı düşünme ile problem çözmeleri kolaylaşıyor. Bu atölyelerde öğrenciler geleceğin teknolojik hayatına hazırlanarak dijital dünya kurallarına hakim olarak yetiştiriliyor.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı