Düzce Ortaokulları Haberleri

DOĞA’DA YAZ DEMEK ETKİNLİK DEMEK

Düzce Doğa Ortaokulu yine keyifli bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler birbirleriyle etkili iletişim kurarak yaz tatilinde yaptıkları aktivitelerle ilgili paylaşımlarda bulundular. Yapılan etkinlikler ile el göz koordinasyonundan duyuşsal gelişime pek çok alanda rakip olmanın tadını çıkaran öğrenciler, başarı güdüsünü de bizzat test ettiler.

Düzce Doğa Ortaokulu’nda renkli aktiviteler ile tatil verimli geçiyor. Yapılan etkinliklerden Survivor aktivitesinin bir parçası dahilinde Pascal üçgeni oluşturarak balonları patlatarak matematiğin temel konusu olan işlem önceliğini tekrarladılar. Okulun krokisi ile hem harita okuma hem de yön bulma becerilerini geliştiren öğrenciler, sindirim sistemi yapısını ve organların yerleri ile işleyişlerini maket üzerinde tekrarladılar.

Step aerobik yaparak temel hareketleri öğrenen öğrenciler, ritim duygularını geliştirmenin ötesinde, el ayak koordinasyonuna uyum sağladılar. El göz koordinasyonu sağlayan Survıvor etkinliği sayesinde hem kinetik anlamda hem de bilişsel duyuşsal anlamda gelişim yaşanırken, aynı zamanda rekabet etmenin ve başarı güdüsünün tadını çıkardılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı