Düzce Üniversitesi Haberleri

DÜ DANIŞMA KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Düzce Üniversitesi’nin Danışma Kurulu’nun ilk toplantısı, iç ve dış paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Şehir-Üniversite arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen kurulun ilk toplantısında konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Birlik ve beraberlik içinde Düzce Üniversitesi’ni ve şehri daha ileriye taşımak istiyoruz” dedi.

Toplantıya; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Baro Başkanı Av. Azade Ay, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Bolu ve Düzce Doğa Koleji Kurucusu Önder Tonyalı, Üniversite Senato üyeleri, Düzce’deki kurum ve kuruluşların temsilcileri ile iş insanları katıldı.

Amaç: Şehir-Üniversite işbirliğini artırmak

Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, şehir üniversite iletişimini artırmak için Yükseköğretim Kurulu’nun danışma kurulları kurulması için süreç başlattığını belirterek, üniversitenin de bu süreci 6 ay önce başlattığını ifade etti. Konuyla ilgili yönerge oluşturduklarını ifade eden Rektör Çakar, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında ve paydaşlarımızın katkısıyla Danışma Meclisi’nin oluşturulduğunu söyledi.

Rektör Çakar: “Üniversite-sanayi iş birliğini hayal olmaktan çıkardık”

Düzce Üniversitesi’nin 3 fakülteden 14 fakülteye, 3 bin öğrenciden 30 bin öğrenciye uzanan başarı hikayesinin kısa sürede gerçekleştiğine dikkat çeken Rektör Çakar, eğitim ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin yanı sıra üniversite-sanayi iş birliğini hayal olmaktan çıkardıklarına işaret etti.

“Sağlık ve çevre konularında katma değerli çalışmalar yürüttük”

Üniversitenin gururlandığı konuların başında ihtisaslaşma sürecinin geldiğini dile getiren Rektör Çakar, sağlık konusunda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, çevre konusunda ise Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı alanında katma değerli çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi. Eko turizmden sağlık turizmine, tıbbi bitki yetiştiriciliğinden arıcılığa kadar birçok alanda çalışmalara devam ettiklerinin bilgisini paylaşan Rektörümüz, bölge insanının bu faaliyetlerden gelir ettiğinin altını çizdi.

“Tüm paydaşlarımızla sorunları çözüp istişare kültürünü artırmak istiyoruz”

Üniversitenin kendi markalarını oluşturduğunu belirten Çakar, patent buluş bildirim sayısını 10 kata çıkardıklarını ve kapalı alan sayısını önemli oranda artırdıklarını söyledi. Üniversitenin kurumlarla yakın diyalog ve işbirliği içerisinde olduğunu vurgulayan Rektör Çakar, tüm paydaşların katkılarıyla sorunları çözmek ve istişare kültürünü artırmak istediklerini dillendirdi.

Milletvekili Ümit Yılmaz: “Üniversitemiz kuruluşundan bugüne hızlı bir ilerleme içinde”

Üniversitenin Danışma Kurulu Üyeleri ve katılımcıların görüşlerini paylaşmasıyla devam eden programda konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne hızlı bir ilerleme ve atılım içinde olduğunu ifade etti. Üniversiteleri özgür düşüncenin olduğu cesur kurumlar şeklinde nitelendiren Ümit Yılmaz, üniversitenin şehre değer kattığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Dağlı: “Kamu-üniversite işbirliğinin sağlandı”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ise Düzce Üniversitesi’nin halkla iç içe olduğunu dile getirerek kamu-üniversite işbirliğinin sağlandığını, çeşitli konularda üniversiteden destek aldıklarını söyledi. Bağımlılık, göç ve uluslararası öğrenciler gibi birçok konuda birlikte çalıştıklarına vurgu yapan Vali Dağlı, birlik ve beraberlik içinde Düzce Üniversitesi’ni ve şehri daha ileriye taşımak istediklerinin altını çizdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı